У США мільйони американців не отримають виплати по безробіттю через Трампа

Мільйони американців не зможуть отримати виплати по безробіттю.  Президент США Дональд Трамп відмовився підписати закон про допомогу та витрати на 2,3 трлн. доларів США для громадян.

Про це повідомляє Reuters.

Трамп приголомшив і республіканців, і демократів, заявивши на цьому тижні, що він незадоволений цим законопроектом, який передбачає вкрай необхідну допомогу від коронавірусу на 892 мільярди доларів, включаючи продовження спеціальних виплат по безробіттю, що закінчуються 26 грудня, і 1,4 трильйони доларів на звичайні державні витрати.

Без підпису Трампа, згідно з даними Департаменту праці, близько 14 мільйонів людей можуть втратити ці додаткові пільги. Часткове припинення діяльності уряду розпочнеться у вівторок, якщо лише до цього Конгрес не зможе домовитись про законопроект про державне фінансування.

Після місяців суперечок республіканці та демократи погодились з цим пакетом на минулих вихідних за підтримки Білого дому. Трамп, який передасть владу новообраному президенту Демократичної партії Джо Байдену 20 січня, не заперечував проти умови угоди до того, як Конгрес проголосував за це у ніч на понеділок.

Але з тих пір він скаржився, що законопроект дає занадто багато грошей на особисті інтереси, культурні проекти та іноземну допомогу, тоді як його одноразовий стимул для підтримки мільйонів доларів мільйонам американців були замалими. Він вимагав, щоб його підняли до 2000 доларів.

«Чому політики не хочуть давати людям 2000 доларів, а не лише 600 доларів? … Дайте нашим людям гроші!» президент мільярдер написав твіт у Різдво, більшу частину якого він провів у гольфі на своєму курорті Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида.

Багато економістів погоджуються з тим, що допомога за законопроектом є надто низькою, але кажуть, що негайна підтримка все ще вітається і необхідна.

Джерело, знайоме з ситуацією, заявило, що заперечення Трампа проти законопроекту застало багатьох чиновників Білого дому зненацька. Незважаючи на те, що стратегія попереднього президента щодо законопроекту залишається незрозумілою, він не наклав вето і все ще може підписати його найближчими днями.

У суботу він повинен був залишитися в Мар-а-Лаго, куди законопроект надіслано і чекає на його рішення. Байден, чию перемогу на виборах 3 листопада Трамп відмовляється визнати, проводить свято у своєму рідному штаті Делавер і не планував публічних заходів на суботу.

Переклад Володимира Малініна

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...