У Сполученому Королівстві представлена ​​жорстка міграційна реформа

Влада Великобританії вирішила закрити кордон для некваліфікованих робітників із зарубіжних країн і пускати в королівство на заробітки лише «найрозумніших і хороших» іноземців.

В уряді Бориса Джонсона закликають бізнесменів готуватися до змін і позбутися залежності від низькокваліфікованої іноземної робочої сили з низькими зарплатами. Самі підприємці б’ють на сполох і пророкують кризу в охороні здоров’я та бізнесі.

«Сьогодні — історичний момент для всієї країни. Ми скасовуємо режим вільного пересування, повертаємо контроль наших кордонів і виконуємо бажання людей, вводячи нову систему міграції в Сполучене Королівство, засновану на балах. Вона покликана зменшити число мігрантів», — розповіла міністр внутрішніх справ Великобританії Пріті Пател, представляючи деталі обіцяної міграційної реформи. При цьому вона підкреслила: така воля народу, який проголосував за «Брексилт» і Консервативну партію.

Очікується, що нові правила будуть поширюватися і на громадян держав ЄС, і на інших іноземців — в правах їх зрівняють. Щоб отримати можливість працювати у Великобританії, здобувач повинен буде набрати 70 балів. Наприклад, маючи на руках запрошення на кваліфіковану роботу і розмовляючи по-англійськи, він отримає 50 балів. Ще 20 можна набрати, маючи ступінь кандидата в точних науках (якщо ця ступінь потрібна для роботи), подаючись на вакансію в сфері, що відчуває брак співробітників, або претендуючи на відносно конкурентну зарплату (£ 25,6 тис. при середньому рівні по країні в £ 27 тис. на рік).

Таким чином, з 1 січня 2021 року:

кордони Великобританії для некваліфікованих робітників будуть повністю закриті;
кваліфікованим буде вважатися фахівець як мінімум з повною загальною освітою (закінчив старшу школу);
самозайнятим працівникам без конкретного робочого місця (на кшталт слюсарів і будівельників) дорога в країну також зачинена;
прикордонники не братимуть ідентифікаційні карти (внутрішні документи) Франції і Італії, так як деякі жителі країн поза ЄС підробляли їх і використовували для в’їзду у Великобританію.

Проте є і послаблення: наприклад, буде скасовано щорічний ліміт на число кваліфікованих фахівців, існуючий нині.

«Все це перебудовує нашу імміграційну систему, щоб до нас приїжджали найрозумніші, найгарніші люди з навичками. Для низькооплачуваних, низькокваліфікованих працівників — які домінували на нашому ринку праці і в міграційній сфері — шляху приїхати до нас більше не буде», — пояснила Пател.

За її словами, бізнесменам потрібно пристосуватися до нових умов і шукати кадри серед британців і тих 3,2 млн громадян ЄС, які подали прохання на отримання дозволу на проживання в Сполученому Королівстві. Також міністр згадала, що приблизно 8 млн чоловік у віці від 16 до 64 років «економічно неактивні» і їх можна навчити необхідним навичкам для того, щоб вони зайняли своє місце на ринку праці.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...