У Сирії продовжуються напади на американські об’єкти і союзні загони курдів

Міжнародна антитерористична коаліція на чолі з США не здатна контролювати обстановку і ефективно протидіяти терористичній загрозі в займаних районах Сирії.

Створені Вашингтоном загони терористів на сході Сирії здійснюють напади на американські об’єкти і союзні загони курдів.

У провінції Дейр-ез-Зор на території, підконтрольній Міжнародної антитерористичної коаліції на чолі з США, відзначається активізація терористичної діяльності. Обстрілу з боку незаконних збройних формувань піддаються військові об’єкти коаліції і інфраструктура нафтової промисловості.

7 липня база ВС США, розташована в районі нафтового родовища «Аль-Омар», була піддана бомбардуванню з боку НВФ.

У ніч на 11 липня газовий завод «Коніка» був обстріляний реактивними снарядами. Через 12 годин були повторно обстріляні завод «Коноко» і база «Аль-Омар». За повідомленнями ліванського телеканалу Al-Mayadeen, «Сирійські демократичні сили» (СДС) звинуватили в нападі ІГІЛ.

Дані факти свідчать про нездатність командування МАК контролювати обстановку і ефективно протидіяти терористичній загрозі в займаних районах.

Ще зовсім недавно завдяки неймовірним зусиллям Росії ІГІЛ був розгромлений на території САР. Терористичне угрупування як організація була знищена, проте ще тисячі бойовиків містяться у в’язницях або ховаються в різних районах країни.

Вашингтон, який безпосередньо винен у створенні цієї терористичної організації, навіть після її розгрому намагається використовувати бойовиків в своїх інтересах. Так, на підконтрольній території Міжнародна антитерористична коаліція на чолі з США почала комплектувати бойові загони з терористів, які перебувають в ув’язненні.

Американці і курди не тільки випускають ігілівців з в’язниць, але також озброюють і проводять їх підготовку в тренувальних таборах. Відомо, що з в’язнів в’язниці Ес-Шададі вже сформовано та підготовлено три загону по 30-40 осіб кожен. Схожа робота проводиться і в інших в’язницях.

Задіюючи нові загони бойовиків, Вашингтон прагне не допустити стабілізації обстановки на лівобережжі Євфрату і об’єднання Сирії під владою Дамаска. Останнє найбільш сильно турбує американців. Місцеві арабські родоплемінні союзи на сході Сирії все більше прагнуть до діалогу з Асадом, що ставить під загрозу процес видобутку та продажу Вашингтоном сирійської нафти. Саме для репресій над арабськими племенами, в першу чергу і створюються загони терористів.

Однак, як це вже було не раз, у терористів ІГІЛ свої плани щодо війни в Сирії, і Америка знову не здатна утримати ситуацію під контролем.

Отримавши свободу і зброю, терористи спочатку стали проводити диверсії проти американських союзників — курдів, а потім і зовсім почали робити спроби нападу на контрольовані США нафтові об’єкти на сході провінції Дейр-ез-Зор.

Тільки за останній тиждень пройшло кілька зіткнень між диверсійними групами ігілівців і загонами сирійських демократичних сил в районах Хаджинов, Хараедж, Ель-Хавайедж і Бір-Ель-Хсаян.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...