У Росії жорстко відповіли послу Азербайджану на слова про аварію Мі-24

Російські дипломати заявили, що Москва чекає від Баку якнайшвидшого розслідування трагедії з російським вертольотом Мі-24, який був збитий над Вірменією.

«Очікуємо якнайшвидшій реалізації запевнень президента Алієва про проведення розслідування і покарання винних», — йдеться в повідомленні МЗС Росії.

«Виходимо з того, що азербайджанська сторона більше не дозволить собі ніяких двозначних заяв у зв’язку з трагічним інцидентом», — додали у відомстві.

Дипломати підкреслили, що якби Росія слідувала б принципу «на війні як на війні», то відповідь на інцидент з Мі-24 був би нищівним.

«У Москві ж сприйняли слова Баку про визнання провини і вибачення», — нагадали в зовнішньополітичному відомстві у відповідь на недавню заяву посла Азербайджану в Москві Полад Бюльбюль огли про те, що «на війні як на війні — всяке може бути».

Представник Баку також запевнив, що влада Азербайджану з’ясовують обставини зі збитим російським вертольотом, але поки висновків у цій справі немає.

«Але визначено, що було вечірній час доби, вертоліт летів на дуже низькій висоті, тому не потрапляв на радари. <…> На жаль, це дуже неприємний інцидент. Він з’ясовується. Як тільки буде все з’ясовано, звичайно, це все буде громадськості повідомлено», — пообіцяв він.

У той же час азербайджанський посол звернув увагу, що «як правило, такі катастрофи, такі інциденти досить довго розслідуються». Він додав, що міністерства оборони з обох сторін взаємодіють, а також розповів про те, що була створена спеціальна комісія. Розслідуванням інциденту займаються прокуратури обох країн.

Полад Бюльбюль огли підтвердив готовність Азербайджану виплатити компенсації, пов’язані з трагедією. За словами диппредставника, питання їх розміру поки не вирішене.

Раніше російський президент Володимир Путін повідомив, що після того, як в Мі-24 був збитий над Вірменією, азербайджанська сторона пообіцяла провести розслідування цієї справи. У Баку визнали провину своїх військових в події.

«Президент Азербайджану [Ільхам Алієв] запевнив мене в тому, що буде проведено ретельне розслідування в рамках порушеної кримінальної справи, винні буде покарано», — сказав Путін

під час наради з керівним складом Міноборони, керівниками федеральних відомств і підприємств ОПК, яке пройшло у вівторок, 11 листопада.

Разом з тим глава держави доручив міністру оборони Сергію Шойгу надати допомогу сім’ям загиблих військових. Учасники засідання вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Російський вертоліт був збитий в небі над Вірменією 9 листопада. Мі-24 супроводжував автоколону 102-ї російської військової бази по території Вірменії, відзначили в Міноборони РФ. Вертоліт збили в повітряному просторі поза зоною бойових дій. За даними оборонного відомства Росії, використовувалося переносний зенітний ракетний комплекс.

В результаті він впав в гірську місцевість. Загинули двоє російських військовослужбовців, ще одного доставили на аеродром базування з травмами середньої тяжкості.

Після НП МЗС Азербайджану визнав, що російський Мі-24 був збитий збройними силами республіки помилково. Дипломати заявили про готовність азербайджанської сторони виплатити компенсації Москві.

«Той факт, що Баку негайно визнав свою провину, оцінюємо позитивно. Відзначаємо також дані нам запевнення азербайджанської сторони в тому, що буде проведено оперативне розслідування цього інциденту і винні будуть покарані », — відповіли тоді в МЗС Росії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...