У Росії заявили, що протести в Білорусі координуються з України

РБ ООН має обговорювати не внутрішню ситуацію в Білорусі, а іноземне втручання в її справи з метою зміни влади.

З такою заявою виступив перший заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський по відеозв’язку на неформальній зустрічі Ради Безпеки ООН за «формулою Арріан».

«Є тільки одна тема, яку ми дійсно можемо обговорити сьогодні, якщо вже ми зібралися тут, і це відверте втручання іноземних держав у внутрішні справи Білорусі, в першу чергу її західних і південних сусідів, з чіткою метою зміни режиму», — сказав він.

«Ми закликаємо всіх припинити будь-яке втручання у внутрішні справи Білорусі, — підсумував дипломат. — Тільки самі білоруси можуть вирішити свої проблеми через мирний і конструктивний діалог».

Полянський також звернув увагу, що агресивні дії в ході протестів можуть провокуватися групами з України.

«Оскільки українська делегація також бере участь в сьогоднішній зустрічі, я не можу не вказати на той факт, що агресивна протестна активність в Білорусії багато в чому координується з сусідньої України, і в це залучений ряд місцевих націоналістичних і неонацистських угруповань», — сказав він.

Полянський вважає, що ситуація в Білорусі не відрізняється від протестів у Франції, Німеччині та США, проте через них зустріч Ради Безпеки ООН не скликалася.

«Ситуація [в Білорусії] нічим не відрізняється від того, що ми бачимо в багатьох інших частинах світу — у Франції з» жовтими жилетами «, в Берліні, де протестувальники недавно спробували увірватися в Рейхстаг, або в державі — нашої приймаючої сторони — США, де відбуваються запеклі протести руху «Життя темношкірих важливі». Але у всіх цих випадках ми не помітили прагнення організувати зустрічі Ради Безпеки ООН за «формулою Арріан» і надати майданчик лідерам протестувальників, — вказав дипломат. — Навіщо тоді ми робимо це зараз? Яка логіка у організаторів зустрічі? «.

«У такому випадку наступна наша зустріч буде присвячена поліцейської жорстокості в США, і в ній також візьмуть участь представники громадянського суспільства? Я пам’ятаю, що брат Джорджа Флойда в липні заявляв про необхідність звернутися до ООН», — додав Полянський.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...