У Раді Федерації Росії доповідь ООН по Криму назвали «вкрай непрофесійною»

Доповідь ООН про «порушення прав людини» в Криму зроблена вкрай непрофесійно, дистанційно, Росії слід подати протест на необ’єктивну оцінку ситуації на півострові, заявив в середу сенатор від Криму Сергій Цеков.


Генсек ООН Антоніу Гутерреш підготував доповідь про порушення прав людини в Криму, при цьому документ спирається на інформацію, зібрану дистанційно з території України. У документі йдеться про нібито необ’єктивність російського судочинства на території півострова, про тортури ув’язнених.

«Підготовка подібних доповідей ООН здійснюється вкрай непрофесійно. Організація при оцінці дотримання прав людини в якійсь країні, перш за все, повинна зробити все для відвідування конкретного регіону, за яким вона готує довідку», — зазначив Цеков.

За його словами, підготовка дистанційно таких важливих документів говорить «про крайню слабкість, непрофесіоналізм тих, хто відповідає за права людини в ООН».

«Збирати відомості про ситуацію в Криму від тих, хто є фактично ворогом нинішнього Криму, тих, хто здійснює там різні дії карального характеру по відношенню до Криму — перекриває воду, електроенергію?», — висловив здивування політик.

За його словами, так би і написали — «скласти довідку не можемо, тому що не можемо відвідати Крим, це було б чесно і правильно». На думку Цекова, Росії «слід подати протест» на необ’єктивну оцінку ситуації в Криму.

За словами законодавця, все, що в доповіді вказується про порушення прав людини на півострові, «воно повністю застосовне до України». Зокрема, він згадав рекомендацію в доповіді про визнання Меджлісу кримсько-татарського народу.

«Вони вимагають визнати організацією те, що в юридичному плані за сучасними стандартами організацією не є», — сказав парламентарій. Він нагадав, що Меджліс не зареєстрований і в Україні, у нього немає юридичного статусу. «Це означає, що організація працює втемну», — уклав політик.

Україна як і раніше вважає Крим своєю, але тимчасово окупованою територією. Керівництво Росії неодноразово заявляло, що жителі Криму демократичним шляхом, в повній відповідності з міжнародним правом і Статутом ООН проголосували за анексію Росією півострова. За словами російського президента Володимира Путіна, питання Криму «закрите остаточно».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , ,

Загрузка...