У Польщі відбулися масові акції протесту через заборону абортів

Багатотисячні акції протесту пройшли в різних містах Польщі після прийняття у четвер Конституційним судом республіки рішення про те, що переривання вагітності через патології плода не відповідає положенням конституції країни.


У Варшаві, Гданську, Познані та інших містах число учасників протестних акцій досягло декількох тисяч. Протестувальники проти нового заборони з’явилися у костьолів. «Моє тіло — мій вибір», «Та що ви знаєте про пологи», «Аборт — це право», «Церква, геть із політики» — свідчать тексти на транспарантах демонстрантів. Увечері в столиці протести продовжилися біля Президентського палацу.

Як у Варшаві, так і в інших містах дійшло до лайок, інцидентів і бійок між прихильниками і противниками абортів. Багато акцій транслюються в соціальних мережах. Повідомляється про застосування поліцією сльозогінного газу в містах Познань і Катовіце. Як очікується, акції протесту продовжаться в понеділок.

З проханням розглянути питання відповідності абортів через патології плода конституції до суду звернулася група депутатів парламенту, які вважають, що євгенічні аборти — це неповага до норми про захист людського життя. Вони стверджують, що стаття 30 Конституції Польщі декларує право на життя людині на всіх етапах його розвитку, включаючи пренатальний від моменту зачаття. Конституційний суд підтримав їхню позицію. Противники такого підходу вважають неприпустимим змушувати жінок народжувати дітей, у яких немає шансів на нормальне життя.

У Польщі з 1993 року діє компромісний закон, що забороняє аборти без медичних підстав, без наявності загрози для життя і здоров’я матері або без серйозної патології плода до 12-го тижня вагітності. Крім цього, вагітність можна перервати в разі, якщо вона настала внаслідок зґвалтування. Представники правлячої в Польщі партії «Закон і справедливість», котра володіє більшістю голосів в парламенті, виступають проти абортів навіть в разі виявлення у плода будь-яких патологій, в тому числі синдрому Дауна.

Нагадаємо, останнє рішення Конституційного суду вступить в силу після його публікації в «Офіційному віснику» інстанції. З цього моменту в країні залишаться тільки дві причини, що дозволяють офіційно зробити аборт, — загроза життю матері або зґвалтування.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...