У Польщі проходить другий тур виборів президента

У Польщі проходить другий тур виборів президента

Виборчі дільниці відкрилися в Польщі, де проходить другий тур виборів президента.


Виборчі дільниці відкрилися о 7.00 і закриються о 21.00. Тільки після їх закриття будуть оголошені перші дані exit poll.

За даними Державної виборчої комісії Польщі, у виборах мають право взяти участь близько 30 мільйонів виборців. Для проведення виборів створено понад 27 тисяч дільниць для голосування, в тому числі за кордоном.

Через пандемію коронавірусу голосування проходить за змішаним принципом. Виборці, які не бажають відвідувати дільниці для голосування, можуть віддати свій голос віддалено – поштою.

Кандидати

У другому турі виборів змагаються чинний президент Польщі, кандидат від правлячої партії “Право і справедливість” Анджей Дуда та кандидат від опозиційного об’єднання “Громадянська коаліція” Рафал Тшасковскій.

У першому турі виборів Дуда набрав 43,5%, а Тшасковскій – 30,46% голосів. У другому турі основна боротьба розгорнулася за виборців незалежного кандидата, журналіста і публіциста Шимона Холовні, який посів третє місце, набравши понад 13% голосів, і Кшиштофа Босака (об’єднання націоналістів і євроскептиків “Конфедерація”), за якого проголосували майже 7, 5% виборців.

На думку ряду аналітиків, передбачити поведінку виборців вищезазначених Холовні і Босака досить складно. Холовня позиціонує себе як політика, який не підтримує жодну з існуючих партій. Він навпаки виступає проти партійного протистояння в польській політиці, роблячи на цьому головний акцент.

У той же час значна частина виборців Босака, маючи правонаціоналістичні настрою, не є прихильниками чинного президента. Але і Тшасковскій навряд чи влаштовує більшість з них, чому сприяє передвиборна риторика правлячої “Права і справедливості”, в якій суперника Дуди постійно намагалися звинуватити в лівих настроях.

Тиша

Більш ніж за добу до відкриття виборчих дільниць в Польщі настав “день тиші”. Відповідно до польського законодавства, “передвиборча тиша” настає опівночі на суботу і триває до закриття виборчих дільниць у неділю ввечері.

У цей період заборонено публікацію соціологічних опитувань, в тому числі exit poll, будь-які види агітації за конкретних кандидатів і політичні сили, мітинги і маніфестації, розповсюдження агітаційних матеріалів. При цьому не можна зривати розклеєні раніше агітаційні плакати. Заборона поширюється і на агітацію в інтернеті.

За порушення режиму тиші загрожує грошовий штраф, найбільший – в розмірі від 500 тисяч до 1 мільйона злотих (від 125 до 250 тисяч доларів) – передбачений за поширення даних соціологічних опитувань.

Поділитись