У партії Зеленського назвали умову для нових дострокових виборів

Українська влада буде готові до проведення дострокових місцевих виборів відразу після завершення реформи з децентралізації.

Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» розповів глава виборчого штабу президентської партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

Таким чином він підтримав позицію керівника офісу президента Андрія Богдана, додавши, що «з завершеною реформою зволікати не до дострокових виборів, можливо, немає сенсу». За його словами, для більш швидкого закінчення реформи не потрібно вносити будь-які зміни в основний закон країни. «У Конституції досить широко це все виписано, і кілька моделей, які можна врегулювати законами, під це підходять», — зазначив він.

Серед головних нововведень цієї реформи Корнієнко називає інститут префектів, який також може стати однією з вищезазначених моделей. За його словами, в партії ведуться дискусії про те, які повноваження префекти повинні бути наділені. «Можливо, їх потрібно наділити ще так званими стратегічними повноваженнями, щоб вони фактично продовжували лінію президента, наприклад, могли впливати на стратегію соціально-економічного розвитку регіону, якщо ми говоримо про обласний рівень», — зазначив він.

Раніше в липні керівник офісу президента Богдан заявив про неможливість провести дострокові місцеві вибори через незавершеність реформи місцевого самоврядування. До цього глава партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив, що місцеві вибори можуть пройти в Україні вже в 2020 році. За його словами, в країні є безліч прикладів того, як неефективно працюють органи влади на місцевому рівні.

Незабаром після дострокових парламентських виборів українські ЗМІ з посиланням на джерела писали, що в президентському офісі планують провести місцеві вибори в максимально короткі терміни. Головним аргументом прийняття рішення стали результати партії президента Володимира Зеленського «Слуга народу» на дострокових виборах до Верховної Ради.

Вибори в український парламент відбулися 21 липня. Підсумкова явка склала 49,84 відсотка виборців. За підсумками обробки 100 відсотків бюлетенів партія Зеленського зможе сформувати однопартійну більшість, отримавши 254 з 450 мандатів. Крім партії влади, до парламенту також проходять партії Віктора Медведчука «Опозиційна платформа — За життя», колишнього президента України Петра Порошенка «Європейська солідарність», депутата Юлії Тимошенко «Батьківщина» і лідера музичного гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука «Голос».

Фото з Фейсбук Корнієнка.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...