У Німеччині в неділю пройдуть вибори в бундестаг

Вранці в неділю, 26 вересня, в Німеччині стартують парламентські вибори. Після 16 років при владі, канцлер Німеччини Ангела Меркель свою кандидатуру на вибори не виставляє.

Як повідомляє Spigel, проголосувати зможуть близько 60,4 млн громадян країни. Основними претендентами на посаду глави німецького уряду є однопартієць Меркель Армін Лашет, що представляє політичний союз ХДС / ХСС, Олаф Шольц з Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) і анналах Бербок від «Зелених». За даними останніх опитувань, лідирує СДПН.

Щоб сформувати правлячу коаліцію в новому бундестазі потрібно 374 депутата. Уряд теоретично змогли б сформувати ХДС / ХСС і СДПН. Також до них могли б приєднатися «Вільні демократи». Інші варіанти — так звана коаліція «Ямайка» (ХДС / ХСС, «Зелені» та «Вільні демократи») і коаліція «світлофор» (СДПН, «Зелені» та «Вільні демократи»), їх експерти вважають найбільш ймовірними.

Голосування в неділю буде йти з 8:00 до 18:00, о 18:00 з’являться перші екзит-поли.

У виборців на виборах є два голоси. Перший віддається за депутата виборчого округу за місцем реєстрації, всього таких депутатів 299. Другий голос віддається за регіональний список політичної партії — так само обираються ще 299 депутатів. Число депутатів може варіюватися — чим більше «друге» голосів отримує партія, тим більше місць їй буде гарантовано в новому парламенті. Склад бундестагу передбачає 598 депутатів, але він може збільшуватися, якщо будь-яка партія отримує більше «друге» голосів в бюлетені.

У чинному бундестазі 709 депутатів. Найсильнішу фракцію складає ХДС в союзі зі своїм традиційним баварським партнером, партією ХСС. Разом з СДПН християнські демократи утворюють так звану «велику» правлячу коаліцію. Також в нинішньому парламенті представлені права партія «Альтернатива для Німеччини», «Вільна демократична партія», «Ліві» і «Зелені».

Вибори в бундестаг проводяться раз на чотири роки. За підсумками виборів за пропозицією президента ФРН новий парламент вибере канцлера.

Раніше, 24 вересня, голова Східного комітету німецької економіки Олівер Хермес закликав уряд ФРН, який буде сформовано після виборів 26 вересня, активніше займатися відносинами з Росією. Він також запевнив, що для процесу налагодження відносин з російською стороною необхідний новий імпульс. Голова Східного комітету німецької економіки переконаний, що без участі Москви рішення багатьох європейських і міжнародних проблем неможливо. Зокрема, щодо питань про навколишнє середовище, політиці безпеки або економіки.

У той же день кандидат у канцлери ФРН від блоку Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів Армін Лашет ствердно відповів на питання про те, чи слід вводити в експлуатацію газопровід «Північний потік — 2».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...