У Німеччині на виборах до Бундестагу партія Меркель програє вибори

Сьогодні історичний вечір: сьогодні Меркель йде назавжди. Правда, ще кілька місяців вона буде з нами, тому що за законом попередній канцлер наглядає за створенням коаліційного уряду разом з президентом ФРН. І чим складніше коаліційна конфігурація, тим довше цей процес затягнеться.

Що ми бачимо з екзитполів на нинішніх виборах? Те, що списані з рахунків катастрофічні рейтинги правлячої партії — союзу ХДС / ХСС (кандидат у канцлери — Армін Лашет) — раптом загадковим чином підтяглися до рейтингів лідера передвиборної гонки, Соціал-демократичної партії (кандидат у канцлери — діючий міністр фінансів Олаф Шольц). Зрозуміло, що Німеччина вже вкотре отримує тільки те, чого заслужила, і весь передвиборний цикл був нескінченним приниженням правлячої партії і тріумфом найслабшою партії соціал-демократів, які обіцяють Німеччини таку собі НДР 2.0, але на самому краю, схоже, німецький виборець одумався і почав гребти в бік старого доброго союзу (ХДС / ХСС). Краще пізно ніж ніколи.

«Зелені» з якогось моменту полетіли вниз, тому що преса старанно озвучувала все дурниці, які вирікала кандидатка в канцлери від «Зелених», і це не могло не вдарити по самій партії. Сьогодні «Зелені» — партія екофашістов, які маскуються під екопрогрессістов, — помітно відстають по екзит-пол від «народних» партій (так тут називають старі партії істеблішменту).

Згідно з опитуваннями, СДПН отримує від 25 до 26%, ХДС / ХСС — від 24 до 25%, «Зелені» мають від 14,5 до 15%, ВДП — від 11 до 12%, АДГ набирає від 10 до 11% голосів, «Ліві» складають 5%. Дивно, але спадкоємці німецької комуністичної робітничої партії НДР «Ліві» вперше мають реальний шанс взагалі не потрапити в бундестаг, не пройшовши 5% -ний бар’єр.

Дивно те, що соціал-демократи йдуть «ніздря в ніздрю» з ХДС / ХСС, які показують найгірші результати за новітню історію.

Згідно з прогнозами двох мовних компаній, розподіл місць у новому бундестазі буде наступним: СДПН отримає від 197 до 215 місць, ХДС / ХСС — від 198 до 200, а «Зелені» — від 119 до 120. ВДП увійде в бундестаг з 87-99 депутатами , АДГ — з 83-87 і «Ліві» — з 39-41 депутатом. Але схоже, що з «лівими» вони погарячкували.

Виступ »Лівих» матиме вирішальне значення, особливо для можливих коаліцій після виборів, і, згідно з початковими прогнозами, їй доведеться побоюватися за потрапляння в бундестаг в принципі. За даними ARD, за неї проголосували 5% виборців. У 2017 році «Ліві» впевнено пройшли в бундестаг з 9,2% і навіть випередили «Зелених». За нинішнього стану справ (18:00), навіть якщо «Ліві» пройдуть в бундестаг, цього буде недостатньо для створення червоно-червоно-зеленого альянсу. Альянсу, який вважається навіть зарубіжними спостерігачами абсолютною катастрофою для Німеччини і ЄС.

Що стосується земельних виборів, то дуже показові результати в Мекленбурзі — Передній Померанії, яка є ареною і головним вигодонабувачем після запуску «Північного потоку — 2». Партія СПД (соціал-демократи), яка відстоювала СП2 під жахливим тиском зсередини країни і зовнішнім шантажем, стала знову номером один: згідно з прогнозом ARD, соціал-демократи набрали 37% голосів, що значно більше, ніж на останніх виборах в 2016 році, коли вони набрали 30,6% голосів. А другою партією — та-дам! — стала «Альтернатива для Німеччини» з 18,5%. Партія влади займає лише третє місце, а «Зелені», які намагалися знищити «Північний потік — 2», отримали тільки 7%.

Про Берлін ми поки не говоримо, тому що сенат Берліна, що складається з лівих, червоних і зелених, повністю провалив вибори і тепер голосування продовжили через хаос і порушень на дільницях. Ось таким і буде знаменитий «німецький порядок» при червоно-зелених.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...