У Мексиці виборча кампанія відзначається насильством над кандидатами

Мексика йде на вибори, затьмарена насильством над кандидатами.

Про це повідомляє видання «Мировые конфликты»

Один з кандидатів — колишній боксер і обіцяє боротися за людей так само завзято, як він робив це на ринзі.

Інший почав свою кампанію, вийшовши з гробу, заявивши людям, що його слід поховати заживо, якщо він переможе і не виконає свої обіцянки.

А ще є впливова людина в соціальних мережах, який прагне стати членом Конгресу, пообіцявши, серед іншого, «груди для кожної жінки». На своїй платформі він пропонує грудні імплантати, що покриваються системою охорони здоров’я.

Це лише мала частина етапу підготовки Мексики до проведення в неділю проміжних виборів, найбільших в історії країни. Понад 93 мільйонів зареєстрованих виборців виберуть кандидатів на більш ніж 21 000 виборних посад на всіх трьох рівнях влади: люди виберуть губернаторів майже у всіх штатах і всіх 500 членів нижньої палати Конгресу, а також виберуть членів 30 законодавчих зборів штатів і 1928 муніципальних органів влади з 2446 .

Але, не дивлячись на свої розміри, ці вибори у багатьох відношеннях проводяться однією людиною: нинішнім президентом Андресом Мануелем Лопесом Обрадором.

Лопеса Обрадора немає в бюлетенях для голосування, але мексиканські аналітики, експерти, колишній президент і колишній кандидат в президенти, кажуть, що вибори рівносильні референдуму по 67-річному президентові, популістові, ветерану лівої політики. Мер міста, який зайняв пост президента в 2018 році з третьої спроби.

Луїс Карлос Угальде — колишній президент Федерального виборчого інституту, говорить, що ці вибори зводяться до одного: «Виборці в основному розділені на тих, хто любить [президента] Лопеса Обрадора, і тих, хто йому не довіряє».

Лопес Обрадор прийшов до влади, обіцяючи «обійми, а не постріли», проте поки йому не вдалося приборкати насильство із застосуванням вогнепальної зброї в Мексиці. Хвиля політичних вбивств потрясла нинішній сезон передвиборної кампанії перед виборами 6 червня в країні, вже тепер спустошеною війнами за сфери впливу організованої злочинності протягом більшої частини останніх двох десятиліть.

«У країні панує мир. Нею керують. Ризик нестабільності відсутній», — заявив у вівторок Лопес Обрадор.

Але він також визнав те, що стало до болю очевидним для мільйонів мексиканців: «Ми щодня стикаємося з лихом насильства».

Серед жертв — Альма Роса Барраган, кандидат в мери штату Гуанахуато, застрелена під час мітингу за 12 днів до виборів .

На наступний день Хосе Альберто Алонсо Гутьєррес, який балотується на пост мера курортного міста Акапулько, ледь пережив збройний напад.

Абель Мурріета  — кандидат в мери міста Кахеме (штат Сонора) і колишній прокурор штату, був застрелений серед білого дня 13 травня, коли роздавав агітаційні листівки. Мурріета також був повіреним сім’ї Лебароном, яка втратила дев’ять своїх членів з подвійним мексиканським і американським громадянством в кінці 2019 року в регіоні північної Мексики, відомому широкою присутністю організованої злочинності.

На наступний день президент Лопес Обрадор визнав, що «це дійсно важкий час для кампанії конкуруючих інтересів, що виникають у різних регіонах, і ми повинні захищати кандидатів».

Під час недавнього відео, яке президент опублікував на YouTube, де він обідає рибою з видом на греблю в штаті Чьяпас, він обіцяє людям, що «тарифи на електроенергію не збільшаться «.

Після того, як він сказав людям те, що вони хотіли почути, він додав: «За межами інфляції».

За даними місцевого опитування чинного президента схвалює 61% населення, в той час як інша частина різко критикує Лопеса Обрадора, який, на їхню думку, має диктаторські нахили.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...