У Криму відреагували на обіцянку Ердогана повернути півострів Україні

Керівник робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві Криму при президенті Росії Олександр Молохов назвав дарами данайців обіцянку Туреччини допомогти Україні повернути контроль над півостровом.

Раніше президент Туреччини Тайіп Ердоган за підсумками переговорів з українським колегою Володимиром Зеленським у Стамбулі висловив підтримку так званої «Кримської платформи». За його словами, Анкара підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, її принципова позиція — невизнання «анексії» Криму.

«Підтримка Туреччиною «Кримської платформи» жваво нагадує відому сцену з «Енеїди» Вергілія, коли слідом за троянським жерцем хочеться вигукнути: «Бійтеся данайців, що дари приносять».

У Ердогана свої зовнішньополітичні цілі і в його плани при будь-якому розкладі явно не входить збереження Криму в київській орбіті впливу», — сказав Молохов.

Він висловив упевненість, що з таким союзником, як Туреччина, Зеленському і ворогів не треба.

«Кримська платформа» за участю Анкари швидко перетвориться в діряве корито», — додав Молохов.

У свою чергу, сенатор від кримського регіону, член міжнародного комітету Ради Федерації Сергій Цеков назвав позицію Ердогана впертою і нереалістичною.

«Від багаторазового повторення цієї думки Крим не повернеться до складу України … ніколи. На так званій «Кримської платформі» можна тисячу разів говорити слово «халва», але від цього в роті солодше не стане, і нинішній статус Криму як складової частини Росії не зміниться», — сказав він.

Депутат Держдуми Руслан Бальбек, коментуючи слова президента Туреччини, висловив думку, що Ердоган сказав те, що хотів почути Зеленський.

«Але це зовсім не означає, що після слів підуть справи, адже, якщо говорити відверто, Володимир Зеленський годиться за віком в сини Ердогану.

Можливо, турецькому президенту просто хотілося сказати щось підбадьорливе політичному молодикові», — сказав Бальбек.

Депутат також нагадав, що Крим вже знаходиться на своєму місці — в Росії, а його корінні жителі «знаходяться в Криму, а не на суміжних територіях».

Саміт «Кримської платформи» запланований на 23 серпня. На ньому Київ хоче обговорити питання «повернення» півострова.

Україна запропонувала приєднатися до майданчика ряду держав, в тому числі Туреччини, Франції, Великобританії, Німеччині, Канаді та США.

У жовтні Ердоган заявив, що Анкара не визнає Крим російським регіоном і має намір разом з Україною підтримувати кримських татар. На півострові закликали турецького лідера не робити поспішних висновків щодо статусу регіону і особисто відвідати його, щоб переконатися в приналежності Криму Росії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...