У Конгресі вважають, що домовленості з Туреччиною підривають довіру до зовнішньої політики США

У Конгресі вважають, що домовленості з Туреччиною підривають довіру до зовнішньої політики США

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі та лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер вважають, що американо-турецькі домовленості щодо північного сходу Сирії підривають довіру до зовнішньої політики Сполучених Штатів.

Про це йдеться в спільній заяві законодавців, опублікованому в четвер на сайті Пелосі.

“Президент [США Дональд] Трамп метається. Рішення президента дати задній хід [в питанні] санкцій щодо Туреччини за [її] жорстокий напад на наших курдських партнерів в обмін на фіктивне припинення вогню підриває довіру до американської зовнішньої політики і посилає нашим союзникам, а також нашим ворогам небезпечні сигнали про те, що нашим словам не можна вірити”, – стверджують Пелосі і Шумер.

“Президент Ердоган не відступив ні від чого, а президент Трамп дав йому все”, – вважають законодавці.

На думку Пелосі і Шумера, американський лідер “розв’язав подальшу ескалацію хаосу і відсутності безпеки в Сирії, в результаті чого загинули десятки невинних цивільних, а сотні тисяч змушені були залишити свої будинки”. “У виграші від політики президента залишаються тільки наші противники: ІГІЛ, [президент Сирії] Башар Асад, [президент РФ] Володимир Путін і Іран. Сьогоднішнє рішення ще більше підтверджує доводи про те, що президент Трамп не бачить в Путіні ту небезпеку, яку він представляє для нашої країни”, – заявляють законодавці.

Крім цього, Пелосі і Шумер додали, що на наступному тижні Палата представників “прийме жорсткий двопартійний пакет санкцій [щодо Туреччини], покликаний повернути назад гуманітарну катастрофу, спровоковану Трампом в Сирії”.

Переговори в Анкарі

Переговори американської і турецької делегацій під головуванням віце-президента США Майкла Пенса і турецького лідера Тайїпа Ердогана проходили в президентському палаці в столичному районі Бештепе. Американська делегація прибула з візитом до Туреччини, щоб переконати керівництво республіки припинити операцію в Сирії. До її складу також входять держсекретар Майкл Помпео, помічник президента з національної безпеки Роберт О’Брайен і спецпредставник США по Сирії Джеймс Джеффрі.

За підсумками переговорів Пенс заявив, що Туреччина погодилася призупинити свою військову операцію на північному сході Сирії на 120 годин. Він також зазначив, що Вашингтон і Анкара домовилися про створення зони безпеки на кордоні з арабської республікою.

Фото АР.

Поділитись