У Києві розповіли про зникнення компаній Байдена зі справи Burisma

У Києві розповіли про зникнення компаній Байдена зі справи Burisma

Колишній прокурор Костянтин Кулик, який розслідував справу української газової компанії Burisma, в час правління якої в 2014 році увійшов син колишнього віце-президента США Джозефа Байдена Хантер, заявив, що спочатку в справі фігурували компанії Байдена, але в підсумку вони зникли.

Про це він сказав на спільній з депутатом Верховної ради Андрієм Деркачем прес-конференції.

“Спочатку в справі по Burisma фігурували компанії Байдена, але в тому варіанті пред’явлення звинувачення, яке було винесено у справі про хабарі в $ 6 млн, ці компанії зникли”, – сказав Кулик.

У свою чергу, Деркач уточнив, що глава Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник заявив, що “до Байдена це справа ставлення не має”. За словами депутата, “спочатку у цій справі хабар був в $ 50 млн, але потім офіційно засвітили лише $ 6 млн, а зі справи зникли компанії, близькі до сім’ї Байдена”.

При цьому Кулик стверджує, що “сім’я Байдена отримала від Burisma більше $ 3 млн”.

Справа про хабарі

14 червня Вищий антикорупційний суд України заарештував адвоката Андрія Кічу, якого звинувачують у замаху на дачу хабара в $ 6 млн керівникам двох антикорупційних відомств країни за сприяння в припиненні слідства проти глави енергетичної компанії Burisma Миколи Злочевського.

За версією слідства, Кіча був одним з трьох учасників замаху на дачу великого хабара директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику і керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. За $ 6 млн вони нібито повинні були допустити процесуальні порушення, що спричинило б припинення справи проти Злочевського, яке стосується виділення Нацбанком України кредиту банку бізнесмена Сергія Курченко.

На слуханнях в суді Кіча свою провину заперечував і заявив, що гроші на хабар він не збирав, купюр, які вилучені як речовий доказ, не торкався, а також не був присутній при передачі грошей.

Компанія Burisma в суботу виступила із заявою, в якій заперечувала будь-яку причетність до замаху на дачу хабара керівникам антикорупційних органів. В організації також спростували повідомлення деяких українських ЗМІ про те, що Кіча займає в ній пост глави правового управління, вказавши, що він не є їх співробітником.

Хантер Байден в 2014 році увійшов до правління української газової компанії Burisma, а його батько в 2016 році, перебуваючи на посаді віце-президента США, виступав із закликом звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, який починав розслідування діяльності цієї компанії. Шокін був звільнений, а розслідування справи Burisma призупинено.

Поділитись