У Кабулі жінки вийшли на акцію протесту

У Кабулі жінки вийшли на акцію протесту

Мешканки Кабула знову вийшли на акцію протесту, повідомив ЗМІ один з учасників маніфестації.


За його словами, вони несли плакати з портретом Негара Масумі – убитої на восьмому місяці вагітності співробітниці в’язниці в провінції Гор. Представник талібів спростував інформацію про причетність бойовиків до смерті Масумі.

Учасниці ходи вимагають забезпечити участь жінок в управлінні країною, тоді як таліби, оголосивши склад тимчасового уряду днем ​​раніше, фактично виключили таку можливість. “Кабінет міністрів не є повним без участі жінок в його роботі. Жоден уряд не може виключати жінок. Правами жінок не можна нехтувати”, – кажуть учасниці акції.

За словами співрозмовника агентства, таліби намагаються перешкодити ході, яке почалося в районі Дашті-Барч в західній частині Кабула. Даних про застосування сили щодо протестуючих поки не надходило.

Це вже не перша акція, в ході якої афганці висловлюють невдоволення політикою нової влади. Сьомого вересня жителі столиці вийшли на вулиці після візиту до міста глави міжвідомчої розвідки Пакистану Фаїза Хаміда. Як і зараз, більшість протестувальників становили жінки. Повідомлялося, що для розгону акції, що носила яскраво виражений антипакистанский характер, таліби відкривали вогонь, а також били учасниць палицями. В той день протести підтримали в провінції Парван на північ від Кабула, а також в Гераті, центрі однойменної провінції на заході країни.

Зі свого боку, таліби вкотре заявляють, що права жінок в Афганістані будуть захищені в рамках ісламу, в більшості випадків не пояснюючи це далі запропонованих шаріатом канонів.

Місяць тому вони активізували наступ на урядові сили і 15 серпня увійшли в Кабул. На наступний день таліби заявили, що війна закінчена, а форма правління в державі проясниться найближчим часом. У ніч на 31 серпня американські військові покинули кабульського аеропорту, поклавши край майже 20-річному військовій присутності CША в Афганістані. Шостого вересня таліби заявили, що під їх контроль перейшов Панджшер, остання з 34 афганських провінцій. На наступний день був оголошений склад тимчасового уряду Афганістану: очолювати його буде Мохаммад Хасан Ахунд, який займав крісло глави МЗС під час першого правління “Талібану” і знаходиться під санкціями ООН.

Поділитись