У Євросоюзі заявили, що не пропонували Україні членство в спільноті

Євросоюз ніколи не пропонував Україні можливість вступу до складу спільноти. Про це заявив кандидат на пост єврокомісара з питань європейської політики сусідства і розширення Олівер Вaргейі, виступаючи в четвер на слуханнях у Європарламенті в Брюсселі.

«Україна просить можливість повної інтеграції в ЄС. Нам доведеться подумати над цим питанням. Поки ми такої можливості не пропонували Україні», — сказав він.

Угорський дипломат підкреслив, що пріоритетом для нього буде «прискорення реалізації угоди про асоціацію з Україною з метою створення солідної ринкової економіки». «Однією з причин уразливості України є відсутність сильної економіки в країні. Я докладу всіх зусиль, щоб інтегрувати Україну в максимально можливе число європейських програм, особливо в сфері інфраструктурного розвитку або просування інвестицій», — зазначив він.

Єврокомісія під керівництвом Урсули фон дер Ляйен не змогла приступити до роботи в строк — 1 листопада, оскільки Європарламент відхилив у вересні і жовтні кандидатури єврокомісарів від Франції, Румунії та Угорщини, запідозривши їх у можливому конфлікті інтересів. В результаті ці країни висунули нових кандидатів до складу ЄК. Ними стали угорський дипломат Олівер Вaргейі, екс-міністр економіки і фінансів Франції Тьєррі Бретон і європарламентар від Румунії Аліна Велян. Фон дер Ляйен вже провела з ними співбесіди, затвердивши їх зі свого боку, тепер повинні пройти їх слухання в профільних комітетах Європейського парламенту. Велян займе пост єврокомісара з транспорту і туризму, Бретон — з питань промисловості.

Крім того, Великобританія, яка отримала третю відстрочку по Brexit до 31 січня 2020 року, тепер повинна також висунути свого представника на ці три місяці в виконавчий орган ЄС. Як повідомило в четвер агентство France-Presse, Лондон вирішив не робити цього до запланованих на 12 грудня дострокових парламентських виборів.

Поки нова Єврокомісія не буде укомплектована і затверджена повністю, колишній склад ЄК під головуванням Жан-Клода Юнкера буде продовжувати виконувати свої повноваження, які формально закінчилися 31 жовтня. Хоча в Єврокомісію призначаються по одному представнику від кожної країни ЄС, єврокомісари не повинні представляти там національні інтереси своїх держав, а працювати на благо всього Євросоюзу, виконуючи функції, аналогічні міністерським в національних урядах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...