У Британії розповіли про заходи, які робилися проти Росії через отруєння Скрипалів

Через два роки після передбачуваного отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки, в Британії розповіли про заходи, які робилися проти Росії.

Зокрема, були припинені потоки «незаконних грошових коштів з Росії». Про це розповів колишній радник прем’єр-міністра Великої Британії з нацбезпеки і секретар кабміну Марк Седвілл.

«Після нападу в Солсбері, першого застосування хімічної зброї проти європейської країни за сторіччя, ми прийняли видимі заходи у відповідь. Ми вислали цілу розвідувальну мережу РФ в Британії», — наводить його слова газета The Times.

Він додав, що британська влада ухвалила також «ряд інших прихованих заходів, включаючи зупинку декількох потоків незаконних грошових коштів з РФ, а також негласні заходи, про які я, зрозуміло, не можу говорити».

«Росіяни знають, що вони повинні були заплатити за цю операцію більш високу ціну, ніж ту, яку вони очікували», — сказав Седвілл.

При цьому колишній британський чиновник підкреслив, що «незаконних операцій» Лондон не проводив. «Те, що ви цього не бачите, не означає, що ми цього не робимо», — так відповів він на питання про те, чому Великобританія досі не застосувала проти РФ декларований потенціал для здійснення потужних кібератак.

«Для нас важливо мати свободу маневру в сірій зоні і ефективно нею користуватися. Не можна віддавати ініціативу нашим противникам. Є вразливі точки, які ми можемо використовувати, просто ми не завжди про це говоримо», — додав Седвілл.

У 2018 році, коли стався інцидент в Солсбері, він займав пост радника прем’єра з питань національної безпеки. З червня зазначеного року він став ще й секретарем кабміну Сполученого Королівства. До цього Седвілл займав ряд керівних посад в МЗС і МВС.

У червні 2020 року він оголосив про відставку. Британські ЗМІ відзначали, що вона може бути обумовлена ​​незгодою Седвілл з главою британського уряду щодо заходів, вжитих для боротьби з COVID-19. Але сам чиновник це заперечує. Після відставки Седвілл отримав довічне перство в палаті лордів британського парламенту. На його пости був призначений Девід Фрост, який раніше представляв прем’єр-міністра на переговорах з ЄС.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...