У Білорусі мають намір вимагати від Німеччини компенсацію за заподіяну шкоду в роки війни

Заява генпрокурора про те, що матеріальні збитки, завдані Білорусі діями Німеччини в роки Великої Вітчизняної війни, становить не менше $ 500 млрд., має стратегічне інформаційне значення. А якщо вже сучасна політика західного зразка в чому будується саме на медіа, то $ 500 млрд. — це вже далеко не тільки «слідчі дії».

Більш того, сильний меседж, як бачиться, спрямований скоріше не на внутрішнє, а на зовнішнє інфополе. Так що Андрій Швед виступив більшою мірою не як прокурор, а як дипломат. І далі працювати з цією тезою має бути вже саме міністерству закордонних справ. Благо, імпульс до якісно нової роботи представникам Білорусі за кордоном надав особисто Олександр Лукашенко на нещодавній зустрічі.

Так ось, 500 мільярдів і інфополе недружніх країн, починаючи від Литви і Польщі і закінчуючи іншими. Їх ЗМІ в останні роки проявляють максимальну винахідливість, щоб не пустити до себе в медіа якусь позитивну повістку з і про Білорусь. Тобто якщо Головний говорить «Мінськ не допустить героїзації фашизму», де-небудь в Гамбурзі ми обов’язково побачимо (якщо і побачимо взагалі) перевернуто-нейтральний (читай — нудний) заголовок «Лукашенко висловився про події Другої Світової війни». І німецький читач такий заголовок, природно, пропустить, і про героїзацію фашизму в Білорусі не прочитає.

А ось числа, особливо в мільярдах і в доларах — це завжди зачепить. У жодній країні неможливо пройти повз 500 мільярдів — і слово «Білорусь» поруч з ними змусить написати про це одних і прочитати це інших. І, можливо, читач в Гамбурзі вперше для себе вибереться з ілюзорного інфовакуума білоруської порядку. І вперше задумається, що, в общем-то, і вимагати компенсації Мінськ має право, і запитувати видачі військових злочинців, і боротися з фашистською і нацистською ідеологією у себе вдома … І взагалі, задумається, що Мінськ, може, і прав. А потім візьме та й прочитає в продовження про символіку. І, можливо, зрозуміє, що не все так однозначно в цих фотографіях серпневого Мінка, як говорили і писали йому раніше. І ще раз задумається. А думка — це завжди добре.

А потім єврочиновникам обов’язково почнуть ставити запитання про ці $ 500 млрд. І це вже буде проблемою для них. Тому що це буде вже чистою політикою, і $ 500 млрд. Для Білорусі обов’язково використовують проти правлячих партій їхні опоненти в тому ж медіаполе. Що вже було в Вільнюсі з мігрантами, в Польщі з злитої листуванням Моравецкій / Дворчіка і так далі. І для одних, і для інших сам Мінськ буде вторинний, але як раз внутрішні розборки допоможуть того ж жителю Гамбурга краще зрозуміти суть того, що відбувається в Білорусі.

Що ж стосується внутрішнього білоруського інфополе — само собою, це збіг, але! «500» в Білорусі має довгу історію підвищеної уваги. І це «500» часто брали на озброєння саме опоненти влади, щоб створити ілюзорність проблемності білоруської економіки. Так що є в цих $ 500 млрд. Якийсь сарказм на адресу тих, кому зі старту «500» довгий час було занадто мало.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...