У Баку прокоментували повідомлення про відкликання посла з Росії

У різних ЗМІ днями з’явилися відомості, згідно з якими посол Азербайджану в Росію Полад Бюльбюль огли був відкликаний з країни після його заяв про збитий російський Мі-24 і статус Нагірного Карабаху.

Представники Міністерства закордонних справ республіки назвав подібні твердження помилковими і безпідставними.
9 листопада ВС Азербайджану збили з ПЗРК російський Мі-24 поблизу кордону Нахічеванської Автономної Республіки (Республіка Азербайджан) біля вірменського населеного пункту Ерасх. Загинули командир екіпажу Юрій Іщук та старший лейтенант Роман Федин, постраждав льотчик-оператор, штурман ланки.

Посол Азербайджану прокоментував подію. Зокрема, говорячи про катастрофу вертольота, він вжив фразу «на війні як на війні». Крім того, з приводу Карабаху він сказав, що «ніякого статус-кво на сьогодні немає». За ці висловлювання посол був розкритикований помічником президента Азербайджану Хікметом Гаджиєва. Після в ЗМІ поширилася інформація про нібито відкликання Полад Бюльбюль огли з Росії.

Твердження деяких ЗМІ про відкликання посла Азербайджану в Росії не відповідають дійсності. Нагадаємо, що призначення і відкликання послів країни в зарубіжних державах є прерогативою президента республіки, — стверджується в заяві азербайджанського відомства.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков розповів, що Москва прийняла вибачення Баку за збитий вертоліт Мі-24 з-за того, що президент Азербайджану оперативно відреагував на подію, пообіцяв провести розслідування і покарати винних.

У ніч на 10 листопада лідери Росії і Азербайджану Володимир Путін і Ільхам Алієв, а також прем’єр Вірменії Нікол Пашинян прийняли спільну заяву про умови припинення конфлікту в Карабаху. За умовами угоди армії Вірменії та Азербайджану залишаться на зайнятих місцях, почнеться процес обміну військовополоненими і тілами загиблих.

27 вересня в Нагірному Карабаху поновились відкриті бойові зіткнення. Президент Азербайджану Ільхам Алієв в телевізійному зверненні звинуватив Єреван в обстрілі населених пунктів і позицій азербайджанської армії на різних напрямках. Він додав, що провокації Вірменії останнім часом носили регулярний характер.

Сучасна стадія конфлікту між Вірменією та Азербайджаном тягнеться впродовж трьох десятиліть. За підсумками Карабахської війни 1992-1994 років під окупацією знаходиться близько 20% азербайджанської території, контрольованої самопроголошеної Нагірно-Карабахської Республікою. При цьому там на ротаційній основі перебувають також вірменські військові. Єреван не визнає це офіційно, але і не приховує.

Міжнародне співтовариство визначає приналежність цих земель Азербайджану і виступає за подальше продовження переговорного процесу і проти будь-яких спроб вирішення територіальної суперечки силовим шляхом. Баку і Єреван неодноразово заявляли про готовність знайти компромісне рішення, однак ряд фундаментальних протиріч фактично тримають конфлікт в замороженому стані.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...