У Азіатсько-тихоокеанському регіоні назріває військовий конфлікт

У Азіатсько-тихоокеанському регіоні назріває військовий конфлікт

Пентагон вперше за багато років розгорнув три авіаносних ударні групи в Тихому океані.

Пекін розглядає цю дію як загрозу для своїх військ. З урахуванням ескалації напруженості у відносинах між Індією і Китаєм, можна робити висновок, що в Азіатсько-тихоокеанському регіоні велика небезпека загоряння великомасштабного військового конфлікту.

Вперше за останні десятиліття ВМС США направили одночасно три корабельні авіаносні ударні групи в Тихий океан. Цей крок вже не схожий на просто демонстрацію сили, спрямовану проти Пекіна. Аналогії в стратегічних рішеннях Пентагону довго шукати не потрібно. Справа в тому, що в 2003 році у війні проти Іраку США також задіяли три авіаносні ударні групи.

Розташування цих груп виглядає як розгортання Військово-морських сил для бойових дій з глибоким ешелонування. Дві групи, очолювані авіаносцями USS Ronald Reagan і USS Theodore Roosevelt, займають передову стратегічну лінію в західній частині Тихого океану, в той час як третя, очолювана USS Nimitz, схоже складає резерв і знаходиться на схід від лінії розмежування дат.

Кожна з цих груп включає авіаносець з полком (крилом) винищувачів-бомбардувальників на борту, кілька один-два ракетних крейсера, кілька есмінців (також збройних ракетами), одну дві атомні підводні човни і кораблі забезпечення і обслуговування. Авіакрила (полки) складаються з двох ударних ескадрилій F-18, підрозділи безпілотних ЛА, ескадрилій розвідки і забезпечення.

Це самодостатнє вище військово-морське з’єднання здатне самостійно вирішувати багатоскладові бойові завдання. А в даний час в районі відповідальності 7-го флоту ВМС США знаходиться три групи. Більш того, ще в минулому місяці була розгорнута в Тихому океані передова лінія атомних підводних човнів ВМС США, їх кількість і місця знаходження невідомі.

Показово, що Пентагон задіяв авіаносець USS Theodore Roosevelt у військовій грі, незважаючи на недавній спалах епідемії Covid-19 на його борту. Інший авіаносець USS Ronald Reagan і його група кораблів перебували в Японії. Перед виходом в океан, вона завантажила в трюми близько 1000 т боєприпасів.

Пекін вважає, що дане посилення 7-го флоту – це в першу чергу загроза китайським військам, розгорнутим на островах Парасель і Спратлі в Південно-Китайському морі. На офіційному англомовному веб-сайті Народно-визвольної армії КНР з’явилося повідомлення, що Пекін може проводити навчання з демонстрацією військової потужності, у відповідь на дії ВМС США.

Варто зазначити, що ВМС США вибрали слушний момент для своїх дій. Недавній прикордонний конфлікт між Китаєм і Індією мало не переріс в гарячу стадію. До речі, в протистоянні з КНР Вашингтон розглядає Індію як свого військового союзника. А Пекін, в свою чергу, підтримує тісні відносини з Пакистаном, який є екзистенційним ворогом Індії.

Всі перераховані вище країни входять в так званий «Ядерний клуб». Таким чином, під загрозою великої війни виявляється величезна частина Азії і Тихоокеанського регіону з населенням близько 4 млрд, що становить більше половини від загальної чисельності людства. До речі, якщо вірити офіційній статистиці, Друга світова війна охопила 57 країн, з населенням 1,7 млрд, правда, тоді це було приблизно 2/3 від загальної чисельності людства.

Поділитись