Туреччина звинуватила ЄС у подвійних стандартах через політику по Лівії

Політика ЄС по відношенню до Лівії є проявом подвійних стандартів, заявив прес-секретар турецького МЗС Хамі Аксой у відповідь на слова глави європейської дипломатії Жозепа Борреля.


Як раніше повідомив Боррель, глави МЗС країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі в понеділок домовилися працювати над забезпеченням повної ефективності операції IRINI з контролю за ембарго на поставки зброї до Лівії. За його словами, міністри домовилися закликати Туреччину дотримуватися ембарго ООН на постачання зброї в цю країну.

«Якщо ЄС хоче внести свій внесок у мирне врегулювання лівійської кризи, він повинен відмовитися від подвійних стандартів, пов’язаних з операцією IRINI, і підтримати міжнародну легітимність (Уряду національної згоди Лівії) відповідно до рішень Ради безпеки ООН», — йдеться в заяві Аксоя.

За його словами, Туреччина з самого початку кризи в Лівії підкреслює, що у нього немає військового вирішення, і сприяє міжнародним зусиллям по активізації політичного процесу в цій країні під егідою ООН.
У Лівії триває протистояння між Урядом національної згоди Файєз Сарраджа, яке контролює Тріполі і території на заході країни, і Лівійської національної армією під командуванням Халіфи Хафтара, вже більше року намагається відбити столицю. Обидві сторони конфлікту заявляють, що противники отримують допомогу зброєю і живою силою ззовні. В останні тижні сили УНЗ повідомляли про значні успіхи в битві за Тріполі і заявили про намір розвинути успіх, встановивши контроль над містом Сирт і іншими територіями на схід від столиці.

В середині червня кораблі європейських військових, які беруть участь в операції IRINI по реалізації збройового ембарго проти Лівії, спробували додивитися вантажне судно під прапором Танзанії, яке йшло під охороною кораблів турецьких ВМФ. Турецька сторона в можливості огляду судна відмовила.

ЗМІ повідомляли, що мова йшла про турецькому судні, на якому могло знаходитися зброя і боєприпаси. Телеканал Sky News Arabia уточнив, що судно прямувало в один з портів на заході Лівії. Цей регіон контролюється Урядом національної згоди на чолі з Сарраджем, якого активно підтримує Анкара.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...