Туреччина перейшла від повного локдауну до часткового зняття коронавірусних обмежень

Повний локдаун, введений 29 квітня владою Туреччини в рамках боротьби з поширенням коронавируса нового типу, завершився в понеділок о 05:00 за місцевим часом.

Протягом останніх 18 діб в республіці були закриті всі офіси, робочі місця крім окремо обумовлених підприємств, де закриття неможливо по виробничим міркувань. Магазини працювали з понеділка по суботу з 10:00 до 17:00. Міжміські поїздки здійснювалися з обов’язкового дозволу адміністрацій провінцій. В цей час були скасовані заняття в дитсадках і школах. Інші навчальні заклади перейшли на віддалену форму навчання, були відкладені іспити. Готелі тимчасово припинили оформлення броні і вводили жорсткий карантинний режим.

Даними заходами влади прагнули знизити темпи захворюваності коронавірусів. Раніше в Туреччині були введені часткові обмеження на перші два тижні священного для мусульман місяця рамадан (тривав з 13 квітня по 12 травня), але кардинально виправити ситуацію з темпами поширення коронавируса не вдалося. Однак тепер добовий приріст нових хворих скоротився в 5,5 рази — напередодні було зареєстровано 10 512 нових випадків.

Пом’якшення коронавірусних обмежень

Тим часом з 05:00 17 травня в Туреччині починається так званий процес нормалізації після повного локдауну, в рамках якого знімаються деякі з раніше введених обмежень. Згідно з поширеним Міністерством внутрішніх справ циркуляру, з понеділка комендантську годину триває у вихідні дні, а також в робочі дні з 21:00 до 05:00. Дозволяються міжміські поїздки крім періоду дії комендантської години. Торгові центри працюватимуть тільки в будні дні з 10:00 до 20:00. Ресторани продовжать працювати тільки на винос і в режимі доставки. Дані заходи будуть діяти до 1 червня.

У МВС підкреслили, що під дію комендантської години не підпадають тільки іноземці, які приїхали на короткочасний термін з туристичною метою. Решта іноземні громадяни, які мають дозвіл на проживання та не перебувають в Туреччині в рамках туристичної поїздки, повинні дотримуватися діючих обмеження.

Крім того, 17 травня в президентському палаці в Анкарі під головуванням Тайіпа Ердогана відбудеться засідання кабінету міністрів, за підсумками якого турецький лідер може оголосити про подальші етапи республіки по боротьбі з коронавірусів.

Коронавірус в Туреччині

Коронавірус був вперше виявлений в Туреччині 10 березня минулого року у місцевого жителя, який повернувся з Європи. Загальна кількість інфікованих в країні на цей момент перевищила 5,117 млн, померли 44 760 осіб, видужали 4,947 млн ​​пацієнтів.

Туреччина приступила 14 січня до масової вакцинації населення від коронавируса за допомогою двох вакцин: CoronaVac ( «Коронавак») китайської фармацевтичної корпорації Sinovac Biotech ( «Сіновак Біотек»), яка являє собою ослаблену версію коронавируса нового типу, і Pfizer — BioNTech ( «Пфайзер» — «Біонтек»).

28 квітня міністр охорони здоров’я Туреччини Фахреттін Коджа повідомив, що республіка підписала контракт на поставку вакцини «Супутник V». Перша поставка очікується в травні.

За даними Міністерства охорони здоров’я Туреччини, на сьогоднішній день в республіці зробили щеплення від коронавируса більше 25 млн осіб, з них перший компонент вакцини отримали майже 15 млн.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...