Туреччина має намір укласти з Росією новий контракт по ЗРК С-400

Найближчим часом Москва і Анкара можуть підписати другий контракт на постачання зенітних ракетних комплексів (ЗРК) С-400 «Тріумф».

Про це заявив глава Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Дмитро Шугай. За його словами, майбутня угода передбачає участь турецьких компаній у виробництві окремих компонентів ЗРК. В кінці 2019 Росія достроково закрила перший контракт на продаж Анкарі С-400 вартістю $ 2,5 млрд. Як вважають експерти, військово-технічне співробітництво між РФ і Туреччиною інтенсивно розвивається, незважаючи на політичні протиріччя по Сирії.

Керівник Федеральної служби з військово-технічного співробітництва (ФСВТС) Дмитро Шугай в інтерв’ю телеканалу «Росія-24» повідомив, що Москва і Анкара мають намір підписати новий контракт на поставку полкового комплекту зенітного ракетного комплексу (ЗРК) дальнього радіусу С-400 «Тріумф».

«Я думаю, що в доступному для огляду майбутньому ми другий контракт укладемо. Він передбачає певний участь турецьких партнерів в виробничому процесі … Ми в досить серйозній стадії перебуваємо, технічні питання практично всі врегульовані і так далі», — сказав Шугай.

За підсумками минулого року Туреччина увійшла до п’ятірки найбільших імпортерів російського зброї. У 2019 Москва і Анкара уклали контрактів на $ 17 млрд.

С-400 замість Patriot

У січні про можливість укладення нового контракту з Туреччиною на продаж С-400 говорив віце-прем’єр Росії Юрій Борисов. В кінці листопада минулого року генеральний директор «Рособоронекспорту» Олександр Міхєєв повідомив, що Анкара отримає другий полковий комплект в рамках «нового опціону». Також він зазначив, що передане туркам технічне завдання передбачає часткову локалізацію виробництва «Тріумфу».

У вересні 2019 року, виступаючи на XIV Міжнародному стратегічному форумі в словенському місті Блед, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара придбає додаткову партію С-400, якщо з США не вдасться домовитися про постачання зенітного комплексу Patriot.

«Сьогодні нам потрібно більше систем, поки ми не зможемо виробляти свої. І якщо ми можемо купити у США, ми купимо Patriot. Якщо ні, то ми купимо ще С-400. Ми незалежна країна», — сказав Чавушоглу.

Першу угоду на продаж «Тріумфу» Москва і Анкара уклали у квітні 2017 року. Вартість контракту на чотири дивізіони ЗРК була оцінена в $ 2,5 млрд. Туреччина зобов’язалася виплатити авансом 45% від загальної суми, решта 55% склали російські кредитні кошти. 1 листопада 2019 року Олександра Міхєєв відзвітував про дострокове завершення поставок до Туреччини всіх елементів ЗРК.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...