Трамп знову заявив про свою перемогу на виборах президента США

Чинний президент США Дональд Трамп в черговий раз поставив під сумнів результати виборів глави держави і закликав своїх прихильників не дати вкрасти перемогу.

Відповідну заяву він зробив в Джорджії, виступаючи на підтримку переобиратися в цьому штаті сенаторів-республіканців Девіда Пердью і Келлі Леффлер, яким протистоять демократи.

Нагадаємо, що в Джорджії перемогу на президентських виборах здобув демократ Джо Байден, що вкрай роздратувало Трампа, так як цей південний штат досить часто підтримував республіканських кандидатів і в 2016 році віддав свої голоси вибірників за Трампа.

«5 січня ви проголосуйте на важливих виборах, країна залежить від вас, весь світ дивиться. Переконайтеся в тому, що ваші голоси будуть зараховані. Радикальні демократи хочуть забрати місця в Сенаті. <…> Ми будемо боротися», — заявив Трамп.

Трамп знову став заявляти, що з «великим відривом» переміг на виборах президента США в листопаді 2020 року. Він упевнений, що минулі вибори він виграв з ще більшим успіхом, ніж вибори 2016 року. Чинний президент називає число голосів, на яке він випередив Байдена в тому чи іншому хиткому штаті (де за офіційними даними Байден переміг).

Крім того, Трамп висловив подяку своїм прихильникам в Сенаті, які збираються 6 січня на засіданні обох палат Конгресу опротестувати затвердження підсумків голосування колегії вибірників, за яким вибори виграв Байден.

Нагадаємо, що 6 січня має відбутися спільне засідання обох палат Конгресу, на якому будуть затверджені підсумки минулих президентських виборів. Законодавці на цьому засіданні можуть виступити проти затвердження результатів виборів в тому чи іншому штаті. Заперечення подається в письмовій формі щонайменше одним членом палати представників і одним сенатором. Якщо протест поданий, засідання припиняється, і обидві палати окремо проводять голосування по розгляду протесту. Якщо хоча б одна палата не підтримає протест — він не приймається. Експерти вказують на те, що палату представників контролюють демократи, і вони очікувано не підтримуватимуть ніякі протести, які оспорюють перемогу Байдена.

Республіканці контролюють Сенат, однак вони можуть втратити контроль, якщо в Джорджії, куди якраз і приїхав Трамп, переможуть демократи. Тоді в Сенаті сили розділяться навпіл, але голос віце-президента, який очолює Сенат, може стати вирішальним.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...