Трамп визнав, що не впевнений в оплаті Україною поставок зброї США

Президент США Дональд Трамп не впевнений в тому, що Україна оплатить поставки американські протитанкові ракетні комплекси Javelin.

Американський лідер зізнався в цьому, виступаючи на передвиборному мітингу в Дейтоні (штат Огайо).

«Ми передаємо протитанкові ракети Україні. Ми продаємо їх — в теорії. Не знаю, чи отримаємо ми коли-небудь [за них] гроші. Ми продаємо їх», — сказав республіканець Трамп. З його точки зору, попередня адміністрація США на чолі з демократом Бараком Обамою поставляла Києву лише «подушки», а не озброєння. «Поки Обама посилав в Україну подушки, я відправив протитанкові ракети», — заявив нинішній глава адміністрації США.

Крім того, він висловив думку, що керівникам США і Росії вдається ладнати між собою, незважаючи на всі проблеми в двосторонніх відносинах Москви і Вашингтона. «Але в той же час ми ладнаємо. Мені подобається [президент Росії Володимир] Путін, я йому подобаюся, ми ладнаємо», — вважає Трамп. «Хіба ви не скажете, що ладити — це розумно?» — запитав при цьому у прихильників, які прийшли на мітинг, президент США.

Трамп також в черговий раз піддав критиці Німеччину за недостатні, на його думку, військові асигнування в рамках НАТО і підтримку проекту будівництва газопроводу «Північний потік — 2». «Ми захищаємо Німеччину. <…> Вони не платять [в бюджет НАТО] те, що повинні платити, у них заборгованість», — вважає американський лідер. «Я сказав [канцлеру ФРН] Ангелі [Меркель], і Ангела мені подобається, вона розумна <…>: ми вас захищаємо від Росії, а ви платите мільярди доларів [за поставки природного газу] Росії. Як так? Поясніть мені» , — заявив Трамп.

Коментуючи далі військові розробки США, він обмовився, назвавши гіперзвукові ракети «гідрозвуковими». «У нас є озброєння, подібних яким ніколи раніше не бачили. <…> Ні в кого таких немає: ні у Китаю, ні у Росії, ні у кого», — стверджував Трамп. За його висловом, це «супер-дупер-ракети». «Це гідрозвукові [ракети]. Я їх називаю «супер-дупер», оскільки людям це легше зрозуміти, ніж гідрозвукові», — заявив президент.

Нарешті, він дав неприємну оцінку своєму колишньому помічнику з національної безпеки Джону Болтону. Про нього Трамп відгукнувся як про «ідіота Джона Болтона». «Якби я слухав цього ідіота, то ми б зараз брали участь у П’ятій світовій війні», — переконаний Трамп. У зв’язку з цим президент США відтворив типову, за його версією, доповідь Болтона: «Пане професоре, ми бачили якийсь рух в Китаї. Вважаю, що ми повинні з ними воювати. І давайте одночасно займемося Росією. А ще давайте вирушимо в Північну Корею».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...