Трамп виправдався за розмову із Зеленським

Дональд Трамп вважає, що американські ЗМІ спеціально сфабрикували історію про те, що він тиснув на свого українського колегу Володимира Зеленського з метою проведення розслідування проти Хантера Байдена.

На думку Трампа, журналісти намагаються вигородити батька Байдена, який висувається в президенти.
Американський лідер Дональд Трамп заявив, що раніше опубліковане повідомлення про розголошення ним секретів в розмові з українським колегою Володимиром Зеленським сфабриковано. Президент США впевнений, що ЗМІ створили цю історію для того, щоб вигородити колишнього віце-президента Джо Байдена, який зібрався балотуватися на пост глави держави.

«Фейкові ЗМІ і їх партнери — Демократична партія — хочуть якомога далі триматися від вимоги Джо Байдена до уряду України звільнити прокурора, який розслідував діяльність його сина, або вони (українська влада) не отримали б великий обсяг коштів від США», — написав Трамп в твіттері, підкресливши, що в цій розмові «не було нічого неправильного», а вимога Байдена було «повною катастрофою». Однак ЗМІ, на думку Трампа, не хочуть про це повідомляти.

Скандал, про який говорить глава Сполучених Штатів, був викликав публікацією газети The Washington Post.
За даними видання, співробітник американської розвідки повідомив керівництву 12 серпня про те, що у Трампа відбулася тривожна, на його думку, розмова з якимось іноземним лідером. При цьому достеменно невідомо, з ким і про що розмовляв президент США.

Розвідника стривожила якась обіцянка, яка прозвучала під час телефонної розмови. Крім того, видання уточнило, що скаргу подав співробітник розвідки в Україні. Це викликало хвилю критики серед демократів в конгресі.

Після цього газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела повідомила, що американський лідер під час бесіди неодноразово чинив тиск на українського лідера Володимира Зеленського, домагаючись від нього проведення розслідування щодо сина Байдена Хантера.

Згодом колишній віце-президент США і екс-кандидат в президенти США Джо Байден звернувся до Дональда Трампа з вимогою опублікувати розшифровку запису його телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським. Про це Байден-старший написав у твіттері.

«Дональд Трамп щонайменше повинен негайно опублікувати стенограму згадуваного дзвінка, щоб американський народ сам міг розсудити, і уповноважити офіс директора національної розвідки припинити засекречування та оприлюднити повідомлення інформатора конгресу», — йдеться в твіті.

Згодом український міністр закордонних справ Вадим Пристайко спростував інформацію про те, що Трамп тиснув на Зеленського.

Колаж Gazeta.ru

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...