Трамп відмовився гарантувати мирну передачу влади в США

Президент США Дональд Трамп на прес-конференції в Білому домі уникнув прямої відповіді на питання про те, чи гарантує він мирну передачу влади після виборів глави держави в листопаді, але при цьому висловив упевненість у своїй перемозі на них.


За його словами, слід подивитися, що станеться на виборах. Трамп заявив, що ніякої передачі влади не буде, тому що він впевнений в тому, що буде обраний на другий термін.

Також президент нагадав, що раніше висловлював своє невдоволення з приводу процесу голосування, який, за його словами, вийшов з-під контролю, і назвав його «повною катастрофою».

17 вересня Трамп заявив, що американці ніколи не дізнаються точних результатів голосування на виборах президента США в цьому році через безладної розсилки бюлетенів поштою.

У зв’язку з цим Трамп закликав зупинити розсилку бюлетенів, поки не стало пізно, і провести голосування, як і раніше, на виборчих дільницях.

12 вересня американський лідер звернувся до виборців із закликом заздалегідь проголосувати поштою, а потім, коли відкриються ділянки, піти і подивитися, зарахований чи голос, і якщо немає, то проголосувати там. Twitter зазначив цей пост глави держави попередженням, яке означає, що заклик президента порушує правила соцмережі, що стосуються виборів, проте доступ до нього збережений в зв’язку з тим, що це може представляти суспільний інтерес.

Трамп неодноразово критикував можливість голосування поштою, відзначаючи, що побоюється підтасовування і фальсифікації бюлетенів, голосування «мертвих душ», а також осіб, які не мають права на участь у виборах.

Проте за процедуру виступають демократи. Палата представників конгресу, де більшість у Демпартії, 22 серпня схвалила закон про роботу пошти. Законопроект передбачає заборону для поштової служби на зміну схеми своїх операцій і рівня обслуговування — в тому числі щоб не дати американському лідеру Дональду Трампу перешкоджати цій процедурі.

Ряд штатів США вже узаконив голосування поштою, в інших воно готується. Нововведення покликане знизити ризики поширення коронавірусної інфекції в країні.

Сенатор-республіканець від штату Юта Мітт Ромні розкритикував президента США Дональда Трампа за те, що той не відповів на питання про мирну передачу влади.

«Для демократії фундаментально важлива мирна передача влади. Без цього виходить Білорусія. Будь-які припущення, що президент може не поважати конституційні гарантії, і немислимі, і неприйнятні», — написав Ромні в Twitter.

Вибори президента США повинні відбутися 3 листопада 2020 року.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...