Трамп розпорядився продовжити блокування військової допомоги Україні

Адміністративно-бюджетне управління Білого дому в кінці серпня 2019 року отримало пряме розпорядження президента США Дональда Трампа знову відстрочити виділення військової допомоги Україні в розмірі $ 391 млн.

Про це повідомив онлайн-форум Just Security, який діє при школі права Університету Нью -Йорка і позиціонує себе як об’єднання експертів у галузі державного управління, юристів і науковців.

Форум виклав зміст службового листування по електронній пошті між співробітником управління Майклом Даффі і помічником заступника міністра оборони США Елейн Маккаскер, що займається фінансовими питаннями. Піддана цензурі листування було опублікована 12 грудня і 20 грудня минулого року на підставі рішення суду, який задовольнив вимогу Центру за чесність в публічній політиці (Center for Public Integrity). Just Security пояснює, що отримало копії листування, що не відредаговані цензорами.

Відповідно до публікації, у Трампа з’явилися питання з приводу доцільності фінансової і військової підтримки України 19 червня минулого року. Маккаскер, відповідаючи на запити з Білого будинку 25 червня того ж року, написала, що на той момент з $ 250 млн, що призначалися Києву, було витрачено «тільки $ 7 млн». До електронного послання був прикладений список закуповуваного для України обладнання та спорядження, а також перелік американських компаній-постачальників. Даффі в електронному посланні повідомив Міноборони про плани адміністрації США переглянути підхід до допомоги Києву і рекомендував призупинити її надання. Це сталося через кілька годин після телефонної розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, уточнив Just Security.

Відповідно до публікації, 30 серпня 2019 року співробітник управління повідомив помічника заступника міністра оборони США про підсумки чергової наради Трампа з главою Пентагону Марком Есперо і держсекретарем Майклом Помпео. «Чітке розпорядження президента продовжувати припинення [допомоги Україні]», — написав Даффі. Його листування з Маккаскер, з точки зору Just Security, свідчить про те, що в Пентагоні і АБУ вкрай турбувалися про виконання федерального бюджету, який наказував витратити призначені Києву кошти не пізніше завершення 2019 фінансового року 30 вересня. Чиновники обох відомств не хотіли нести відповідальність за недотримання фінансової дисципліни.

За оцінкою Just Security, рішення призупинити допомогу Україні одноосібно приймав Трамп. Решта членів адміністрації США не заперечували відкрито, але і не підтримували такий крок через відсутність ясних причин і обґрунтування. В результаті розпорядження відновити виділення допомоги Києву було 11 вересня минулого року, безпосередньо перед тим, як вибухнув скандал навколо липневої розмови Трампа із Зеленським.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...