Трамп підписав указ про реформу поліції

Трамп підписав указ про реформу поліції

Дональд Трамп підписав указ про реформу поліції на тлі масових протестів проти поліцейського насильства і расизму. Президент США заборонив застосування правоохоронцями задушливих прийомів при затриманні – крім тих випадків, коли життя поліцейського знаходиться в небезпеці.

Крім того, Трамп доручив зробити доступною біографію поліцейського при його прийомі на роботу, а також виділити гранти на навчання поліцейських. Церемонія підписання документа проходила в Рожевому саду Білого дому.

«Це великий крок, який раніше не вживався», – сказав Трамп.

Ініціатива передбачає заборону на застосування задушливих прийомів поліцейськими, крім тих випадків, коли їх життю загрожує небезпека. Крім того, в указі Трампа йдеться про спільну роботу поліцейських з працівниками соціальної сфери в справах, не пов’язаних з насильством. Йдеться, наприклад, про випадки вживання наркотиків, бездомних і людей з психічним розладом. Такими діями президент сподівається забезпечити взаємодію між поліцією і громадянами країни.

«Нам треба зближувати правоохоронні органи і суспільство, а не віддаляти їх один від одного», – підкреслив він.

Також в указі президента мається на увазі розгляд місцевою владою заяв про застосування сили поліцейськими. Крім цього, Трамп має намір виділити кошти на підготовку співробітників правоохоронних органів. Поліцейські будуть навчатися мирних способів вирішення конфліктів.

Крім того, глава Білого дому пропонує внести зміни в структуру органів таким чином, щоб при прийомі на роботу в поліцію проводилася повна перевірка біографії кандидатів. Так, президент розпорядився створити національну базу, яка містить відомості про поліцейських, порушення, допущені ними, в тому числі інформацію про надмірне застосування сили.

“Я прихильний не тільки нинішніх кроків, а й роботі з конгресом над додатковими заходами. Конгрес уже почав [розробляти заходи щодо реформування поліції]. Законопроекти будуть вироблені в Сенаті і, можливо, в Палаті представників. Будемо сподіватися, вони дійдуть згоди і підготують рішення, яке буде ще масштабнішим, ніж підписується сьогодні [указ]”, – заявив американський лідер.

Разом з тим він також зазначив, що виступає проти скорочення бюджетів правоохоронних органів і розформування деяких управлінь поліції на місцях. На ці заходи наполягають переважно члени Демократичної партії США на тлі протестів по всій країні в зв’язку з убивством афроамериканця поліцейським.

“Я виступаю рішуче проти радикальних і небезпечних зусиль, спрямованих на те, щоб позбавити фінансування наші управління поліції і розформувати їх. Особливо зараз, коли ми вийшли на найнижчі за останні роки показники злочинності”, – заявив Дональд Трамп.

Тим часом американський лідер не став відходити від своєї лінії, проведеної ним протягом протестів Black Lives Matter ( «Життя чорних важливе»), про необхідність відновлення порядку.

«Більше не буде мародерства і підпалів. І покарання спійманим будуть дуже суворими. Насильство і руйнування допускатися не будуть. Ми не можемо дозволяти цього, – підкреслив Трамп. – Американці хочуть закону і порядку. Вони вимагають закону і порядку. Вони можуть цього не говорити. Вони, можливо, про це не говорять, але вони цього хочуть. Деякі з них навіть не знають, що вони хочуть цього. Але вони хочуть цього».

Дії Трампа викликали критику представників Демократичної партії.

«На жаль, цей виконавчий наказ не забезпечить всеосяжних значних змін і підзвітності в поліцейських управліннях нашої країни, яких вимагають американці», – заявив лідер демократичної меншості в сенаті Чак Шумер.

Президент і головний виконавчий директор Коаліції лідерів з цивільних прав і прав людини в США Ваніта Гупта вважає, що указ глави США є всього лише способом реабілітуватися в очах американців.

«Це виконавче розпорядження є сумною спробою змістити акцент з небезпечної риторики і політики, яку він раніше просував. Зусилля по частковому реформу не приведуть до трансформаційних змін, необхідним для зцілення нашої країни і відкриття нової ери громадської безпеки», – сказала вона.

Демократи вже висунули свої пропозиції про реформу поліції. Представники партії в Конгресі представили законопроект, який створює національну базу даних по відстеженню неправомірних дій з боку поліції. Також ініціатива забороняє в деяких випадках видавати ордер, що дозволяє поліцейським ломитися в будинок без попередження. Демократи пропонують підвищити відповідальність поліцейських за випадки насильства і свавілля по відношенню до підозрюваних. Як і указ президента, їх законопроект забороняє співробітникам правоохоронних органів застосовувати задушливі прийоми.

Свою ініціативу розробили і республіканці. Сенатор Тім Скотт представить законопроект про зміни в роботі поліції.

Тим часом власні заходи в цьому напрямку приймають і місцеві влади. Так, мер Атланти Кейша Ленс Боттомс пообіцяла змінити правила застосування сили поліцейськими, а також запропонувала, щоб офіцери проходили постійну підготовку з врегулювання конфліктних ситуацій.

Поділитись