Трамп давав партнерам свого адвоката доручення натиснути на українську владу

Американський лідер Дональд Трамп в грудні минулого року проводив особисту зустріч з партнерами свого адвоката Львом Парнасом і Ігорем Фруманом, які в минулому місяці були затримані в США за підозрою в порушеннях під час лобістської діяльності.

Як повідомляє телекомпанія CNN, на цій зустрічі Трамп доручив двом вихідцям з СРСР, які мають американське громадянство, чинити тиск на владу України з метою почати розслідування діяльності в цій країні колишнього віце-президента США Джозефа Байдена і його сина Хантера.

Два джерела розповіли CNN про те, що зустріч між Трампом, Парнасом, Фруманом, а також адвокатом американського лідера Рудольфом Джуліані відбулася в грудні 2018 року на вечірці з нагоди Хануки в Білому домі. В якості одного з доказів того, що така зустріч дійсно мала місце, телекомпанія призводить фотографію зі сторінки Парнаса в одній із соціальних мереж. На знімку зображені учасники «закритої зустрічі», яка нібито відбулася пізніше, а також віце-президент США Майкл Пенс.

За відомостями джерел телекомпанії, пізніше Парнас говорив своїм довіреним особам про те, що на зустрічі президент США доручив йому і Фруману «секретну місію», яка полягала в тому, щоб вони чинили тиск на українську владу. Задумка американського лідера, на думку Парнасу, полягала в тому, що Трамп через Джуліані повинен був передавати вказівки, а двоє його партнерів повинні були їх виконувати. CNN зазначає, що Парнас досконало володіє російською мовою, в той час як Фруман був цінний в першу чергу кількістю бізнес-зв’язків в Україні.

Адвокат Рудольфа Джуліані Роберт Костелло підкреслив, що цієї або подібної зустрічі насправді не було. Фотографія, за його словами, була зроблена миттєво після того, як зафіксовані на ній люди потисли один одному руки.

У жовтні Парнас і Фруман були затримані в США. Прокуратура Південного округу штату Нью-Йорк пред’явила їм і ще двом особам звинувачення в порушеннях лобістської діяльності. Парнаса і Фрумана підозрюють у спробах домогтися відставки Марі Йованович з посади американського посла в Києві в інтересах якогось українського чиновника.

Сам Джуліані виявився в центрі уваги ЗМІ після того, як у Вашингтоні у вересні почався великий скандал через твердження про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році. Висловлювалися припущення, що американський лідер домагався від свого українського колеги розслідування дій сина Байдена в обмін на надання Києву фінансової і військової допомоги.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...