The Washington Post опублікувала секретні документи про військову операцію США в Афганістані

Газета The Washington Post опублікувала раніше засекречені документи про військову операцію США в Афганістані.

З них випливає, що Білий дім приховував правду від американської громадськості про реальний стан справ в ході бойових дій в цій країні. Публікація заснована на даних офісу генерального інспектора США з питань відновлення Афганістану Джона Сопко, якому було доручено вивчити причини невдач найтривалішого збройного конфлікту в американській історії. «Серед цих документів — більше двох тисяч записів інтерв’ю з тими, хто безпосередньо брав участь у війні і приймав рішення», — пише газета. Вона домоглася доступу до них відповідно до закону про свободу інформації після трирічного судового розгляду.

«Протягом 18 років військових дій в Афганістані високопоставлені чиновники США робили завідомо неправдиві заяви і приховували очевидний факт неможливості виграти цю війну», — підкреслює The Washington Post. «Американське військове командування в Кабулі і Білий дім часто спотворювали статистичні дані для того, щоб у суспільства склалося враження, що США беруть гору в війні», — йдеться в публікації.

Зокрема, наводяться висловлювання генерал-лейтенанта у відставці Майкла Флінна, який очолював розвідку в Командуванні спеціальних операцій США і брав участь у військових діях в Афганістані та Іраку. «Від послів ми чуємо, що США чудово виконують поставлені завдання. Справді? Раз так, то чому виникає відчуття, що ми програємо?» — зауважив він. Крім того, газета цитує колишнього спецпредставника США по Афганістану і Пакистану Джеймса Доббінса, який заявив, що американська влада «не вторгається в бідні країни, щоб зробити їх багатшими». «Ми також не втручаємося в авторитарні країни, щоб зробити їх демократичними. Ми втручаємося в охоплені насильством країни, щоб встановити там мир, і ми явно зазнали невдачі в Афганістані», — сказав дипломат.

Газета також привела зроблені професором політології Університету Брауна (штат Род-Айленд) Нетою Кроуфорд оцінки, згідно з якими з 2001 року Пентагон, Держдепартамент і Агентство США з міжнародного розвитку витратили близько $ 950 млрд на військову операцію в Афганістані та цивільні проекти в цій країні. Однак ефективність використання цих коштів опинилася негативною «через великі масштаби корупції в Афганістані», вказало видання.

Військова операція почалася в жовтні 2001 року. На піку кампанії в 2010-2013 роках чисельність американської контингенту в Афганістані разом з союзниками перевищувала 150 тисяч військовослужбовців. Основні бойові сили США і НАТО були виведені звідти в 2014 році, зараз в цій країні все ще знаходяться близько 14 тисяч американських солдатів і офіцерів. В ході операції загинули більше 2,3 тисяч військовослужбовців США, ще 20,5 тисяч отримали поранення.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...