“Талібан” спростував твердження про бажання захопити владу в Афганістані

“Талібан” спростував твердження про бажання захопити владу в Афганістані

Представники забороненої в Росії організації «Талібан» спростували твердження спеціального посланника США Залмая Халілзада про те, що вони прагнуть отримати «левову частку влади» в майбутньому уряді Афганістану, назвавши це «особистою думкою».

«Це його особиста думка. Ми чули коментарі Халілзада, але наша позиція полягає в тому, що ми хочемо угоди, яке враховувало б ісламські устремління людей», – сказав Arab News Забіхула Муджахід, офіційний представник Талібану, додавши, що вони «не прагнуть до монополії на владу».

«Ми нічого не хочемо для себе; ми принесли високі жертви ісламу. Нація змучена. Безумовно, буде повне ісламський уряд, і всі сторони повинні будуть з цим погодитися … Всім афганцям буде дана в ньому частка», – додав він.

Коментарі слідують за зауваженнями Халілзада під час віртуальної конференції Форуму безпеки в Аспені у вівторок, коли він сказав: «На даний момент Талібан вимагає, щоб вони взяли левову частку влади в наступному уряді». Він додав, що «Талібан» і уряд Кабула «далекі один від одного» в підтримуваних США мирних переговорах, які почалися в Досі, Катарі, майже рік тому.

Переговори стали першим формальним кроком до політичного врегулювання багаторічного конфлікту, який почався після повалення талібів в результаті вторгнення під керівництвом США в 2001 році. Халілзад був головним координатором суперечливих закулісних переговорів між США і Талібаном, в яких були виключені президент Афганістану Ашраф Гані і його адміністрація.

Вони привели до підписання 29 лютого в Катарі умовного угоди між адміністрацією колишнього президента США Дональда Трампа і представниками Талібану, на підставі якого війська США і НАТО повинні були вивести з Афганістану в рамках 14-місячного процесу, який почався в березні. С тих пір Халілзад зіграв вирішальну роль у сприянні переговорам між Талібаном і урядом Кабула в Досі і в березні запропонував сформувати тимчасовий уряд, який замінить Гані, термін повноважень якого закінчується в 2024 році.

Обидві групи не змогли домогтися прогресу в переговорах в Досі, про які у вівторок під час телефонної розмови між держсекретарем США Ентоні Блінкеном і Гані погодилися з необхідністю прискорення мирного процесу.

Це сталося на наступний день після того, як Гані під час спеціальної сесії парламенту закликала до загальнонаціонального війні проти талібів, які домоглися значних успіхів в кількох частинах Афганістану, і після нічного нападу в Кабулі на будинок міністра оборони.

«Вісім чоловік, включаючи жінку, були вбиті в результаті нападу на будинок міністра оборони генерала Бесмілли Хана в Кабулі», – повідомив журналістам прес-секретар міністерства внутрішніх справ Мірваїс Станекзай. Відповідальність за удар взяли на себе таліби.

Гані звинуватив в погіршенні безпеки країни «раптове» рішення Вашингтона вивести свої війська. Представляючи свій план безпеки перед парламентом в понеділок, Гані сказав, що ситуація в роздирається війною країні буде «під контролем протягом шести місяців», додавши, що США заявили про свою повну підтримку.

Пролом, залишена йдуть військами, надала сміливості талібам, які з початку травня активізували свою повстання, завдаючи ударів по урядовим силам Афганістану і посилюючи атаки на Герат на заході, Кандагар і прилеглу провінцію Гільменд на / Столиця провінції Гільменд, Лашкар Гах, прийняла на себе основну тяжкість бойових дій.

І «Талібан», і урядовці заявили, що в середу бої були «інтенсивними» в різних частинах Лашкар-Гаха, де угруповання домоглася значних успіхів.

Депутат з Гильменду Мірваїс Хадема заявив, що таліби «контролюють всі частини міста», за винятком ряду урядових будівель, таких як резиденція губернатора, штаб-квартира поліції і розвідки і центральна в’язниця.

«Можу сказати, що зараз в Лашкаргасі йдуть вуличні бої. Таліби сховалися в будинках людей. Афганські війська відкривають по них вогонь, і є бомбардування як з боку уряду, так і з боку сил США», – сказав Хадема Arab News.

Він дорікнув дії армії з проханням до жителів «бігти зі своїх будинків» в районах, контрольованих талібами.

«Це рішення уряду недоречно. Ми закликали уряд замість цього відправитися в пустелю, де немає житлових будинків. І «Талібан», і уряд можуть воювати там і вирішувати, хто переможе і зазнає поразки», – вказав Хадема.

«Але уряд не прийняв це. Просити мирних жителів в розпал війни покинути свої будинки без даху над головою, їжі та інших предметів першої необхідності в таку спекотну погоду несправедливо», – додав Хадема.

Поділитись