Суд зобов’язав ДБР відкрити провадження про «Держзраду» щодо Зеленського і його оточення

Суд задовольнив скаргу активістів «Руху опору капітуляції» і зобов’язав ДБР відкрити кримінальне провадження за статтею 111 (держзрада) через зрив затримання «вагнерівців».

Пів року тому президента Зеленського та голову його офісу Єрмака звинуватили у зриві затримання «вагнерівців» — ймовірної операції, яку охрестили «найкращою в історії українських спецслужб».

Легенда операції така: українські спецслужби під прикриттям «приватної військової компанії» (ПВК) наймають бойовиків, які їх цікавлять, та роблять так, щоб вони опинилися в Україні, де їх і затримують. Росія послідовно заперечує причетність своїх військових до збиття літака.

За словами Олександра Турчинова, на першому етапі нібито найняли 33 бійців, з яких інтерес для українських спецслужб становили 28. На них відкрили кримінальну справу, у якій прокуратура та СБУ проводили оперативні дії.

«У пресі фігурантів відкритої справи називають «вагнерівцями», але багато з них не мали стосунку до ПВК «Вагнера». Дехто дійсно воював за контрактом з «Вагнером», але більшість — звичайні найманці, яким все одно, кого вбивати, на кого працювати, аби платили гроші», — каже Олександр Турчинов. Паралельно на всіх збирали дані, а розмови з деким записували.

«По дорозі літак мали посадити в Україні, де злочинців відділили б від звичайних пасажирів. Все було детально пропрацьовано», — каже Олександр Турчинов. Після приземлення «вагнерівців» розвели б по різних кімнатах — «відфільтрували», а потім затримали, йдеться у цій версії.

Критичною для зриву всієї операції називають нараду в Офісі президента, яка нібито відбулась після початку фінальної стадії. Операцію призупинили.

А 29 липня стається перший факт з усієї цієї історії, про який можна говорити більш-менш упевнено — в Білорусі затримують 33 особи, яких називають «представниками приватної військової компанії». Після натяків Лукашенка про можливість їхньої екстрадиції в Україну, 14 серпня Білорусь передала їх Росії. Попри протести та звернення офіційного Києва.

З серпня опозиція вимагає створити у парламенті тимчасову слідчу комісію (ТСК), яка могла б у закритому режимі поспілкуватися з усіма причетними до історії та видати суспільству бодай якусь офіційну оцінку, як це було з ТСК щодо Іловайська.

6 липня активісти «Руху опору капітуляції» подали до Державного бюро розслідувань (ДБР) заяву про вчинення злочину у зв’язку зі «зливом спецоперації щодо «вагнерівців».

Сьогодні  суд задовольнив скаргу щодо бездіяльності ДБР у справі вагнергейту. Тепер має розпочатися розслідування за фактом державної зради — зриву операції із затримання «вагнерівців» через витік інформації від чиновників.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...