Стефанишина пояснила вимогу народних депутатів звільнити міністра МОЗ

У Верховній раді зареєстрували постанову про звільнення міністра охорони Максима Степанова.

Ініціаторка вважає, що чинний міністр «блокує закупівлю життєво необхідних ліків для тяжкохворих пацієнтів, а також планує прибрати до рук весь бюджет медицини».

Про це у коментарі Суспільному розповіла народна депутатка фракції «Голос», членкиня комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Ольга Стефанишина.

За її словами, вона була ініціаторкою звільнення Степанова і почала збирати підписи про його відставку ще кілька місяців тому. 27 липня постанову зареєстрували на сайті Ради, її підписали 96 нардепів.

«Першим таким дзвіночком була закупівля костюмів захисту для лікарів, коли міністерство закупило їх на 40% дорожче, ніж це роблять волонтери. Це явно були натяки на корупцію. Далі ми всі пам’ятаємо неспроможність міністерства виплатити 300% надбавок медикам», — розповіла Стефанишина.

Нардепка зазначила, що нині зрозуміло, що МОЗ, під керівництвом Степанова, взагалі не спроможне закупити ліки для тяжко хворих пацієнтів.

«38 державних програм нині просто заблоковані особисто міністром охорони здоров’я. Не може закуповувати ліки державне підприємство «Медичні закупівлі», бо міністерство постійно блокує ці процеси, а міжнародним організаціям програми навіть не передані. Вже липень місяць, Степанов вже чотири місяці на посаді, а досі не обрали міжнародні організації для закупівлі ліків у 2020 році», — сказала політикиня.

«Просто хочу пояснити, що відбір, тендери, виробництво ліків, це займає мінімум пів року. Тому вже запізнилися, дуже скоро в Україні просто не буде ліків. Зараз тримаються ще на залишках, але це не буде довгим процесом. Ліки закінчаться — пацієнти почнуть помирати. А це пацієнти з ВІЛ-інфекцією, туберкульозом, гепатитом, рідкісними захворюваннями, онкологією. Це буде медичний колапс», — запевнила Стефанишина.

Також вона наголосила, що останньою краплею було те, що на минулому засіданні уряду ну Степанов вирішив звільнити керівництво Національної служби здоров’я України. Зокрема він планував звільнити двох топ керівниць Оксану Мовчан та Наталію Рябцеву.

«Що відбудеться, коли їх звільнять? НСЗУ перестане перераховувати кошти лікарням. Якщо звільняється керівництво то всі процеси зупиняються, переоформлення документів потребують часу. Тож просто три-чотири тижні наші лікарні не отримували би гроші, а лікарі — зарплати. Це зробив пан Степанов нахабно, ніхто про це не знав», — наголосила нардепка.

На її думку, це робиться для того, щоб «зручно загальмувати всі процеси й прибрати до рук як державні закупівлі, так і весь бюджет медицини».

На питання, коли Рада може розглянути постанову, восени, чи на позачерговому засіданні, Стефанишина відповіла, що ще немає інформації про позачергове засідання, але не виключено, що воно можливе у серпні.

Суспільне також звернулося за коментарем до міністра охорони здоров’я Максима Степанова, однак відповіді поки не отримало.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...