США ввели санкції проти Росії

США ввели санкції проти російської організації Evil Corp і її керівників Максима Якубця і Ігоря Турашева.

Їх звинуватили в крадіжці більше $ 100 млн за допомогою шкідливої ​​програми Dridex. Держдепартамент оголосив про винагороду в $ 5 млн за інформацію, яка допоможе привести до затримання лідерів Evil Corp. Всього розслідування стосується 17 приватних осіб і семи організацій. Evil Corp займається, за словами американської сторони, кіберзлочинами і відповідає за розробку і поширення шкідливого програмного забезпечення Dridex.

За даними Мінфіну США, Evil Corp. використовувала ПО Dridex для зараження комп’ютерів і збору облікових даних сотень банків і фінансових установ в більш ніж 40 країнах, що призвело до крадіжки більше $ 100 млн.

«Це масштабна акція проти однієї з найбільш шкідливих кіберзлочинних організацій в світі — російської Evil Corp. Санкції прийняті в рамках багаторічного розслідування ключових союзників по НАТО, включаючи Великобританію», — сказав глава Мінфіну Стівен Мнучін. Він додав, що лідер організації Максим Якубець «надає пряму допомогу російським держорганам в області кіберзлочинності».

«Це показує факт залучення російськими властями кіберзлочинців для своїх власних зловмисних цілей», — йдеться в коментарі американського відомства.

Також Мінфін запевняє, що Якубець не перший кіберзлочинець, який пов’язаний з російською владою. У 2017 році Мін’юст пред’явив звинувачення двом співробітникам ФСБ Росії за злом декількох мільйонів облікових записів користувачів електронної пошти Yahoo.

«З 2017 року Якубець працював в ФСБ Росії. Станом на квітень 2018 року Якубець знаходився в процесі отримання ліцензії на дозвіл працювати з секретною інформацією. Ще одна ключова фігура «Корпорації зла» Ігор Турашев. З 2015 року Турашев займав посаду адміністратора і допомагав Якубцю контролювати поширення шкідливого ПЗ Dridex», — йдеться в повідомленні Мінфіну США.

Крім того, американське відомство назвало співучасником цих злочинів жителя Москви Дениса Гусєва і підкреслило, що він є генеральним директором шести російських компаній.

У серпні нинішнього року повідомлялося, що в Вашингтоні в черговий раз побоюються «втручання» Росії у вибори президента США в 2020 році. Про це говорив заступник помічника держсекретаря США по кібер і міжнародної комунікаційної та інформаційної політики Роберт Стрейер. Дипломат заявив, що американський Держдепартамент має ряд доказів, які показують намір Москви вплинути на майбутні президентські вибори в Сполучених Штатах. Він також додав, що керівники інтернет-компаній зафіксували недостовірні акаунти, що мають відношення до Росії.

«Ми також висунули звинувачення проти «Агентства інтернет-досліджень» та ряду осіб і роз’яснили методи, які вони використовували», — вказав Стрейер. Він також нагадав, що Російська Федерація є прямим суперником США в кіберпросторі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...