США відмовилися від санкцій проти Лукашенка

США утрималися від приєднання до санкцій Великобританії і Канади проти президента Білорусі Олександра Лукашенка і його наближених, оскільки сподіваються на те, що в ЄС буде вироблена єдина позиція з приводу санкцій, повідомляє агентство Рейтер з посиланням на чотири джерела.


У вівторок Канада і Великобританія оголосили про введення санкцій відносно президента Білорусі Олександра Лукашенка, його сина Віктора і ще дев’яти чиновників. У заяві стверджувалося, що «режим Олександра Лукашенка несе відповідальність за цілий ряд порушень прав людини по відношенню до представників опозиції, ЗМІ і населення Білорусі в світлі сфальсифікованих виборів».

Як повідомили джерела агентства, США утрималися, так як вважають, що ЄС може досягти консенсусу щодо санкцій в ході засідання на цьому тижні. Одне з джерел додав, що пакет санкцій США, включаючи за «порушення прав людини», був практично готовий.

Раніше глави МЗС ЄС за підсумками засідання в Брюсселі знову підтвердили позицію союзу про невизнання підсумків президентських виборів в Білорусі і намір застосувати санкції щодо білоруських громадян, причетних, на думку ЄС, до фальсифікації підсумків голосування і насильства над учасниками акцій протесту. Тим часом білоруські додаткові санкції досі не узгоджені через позицію Кіпру, який блокує прийняття рішення, наполягаючи на паралельному введенні аналогічних заходів по Туреччині за ведення геологорозвідувальних робіт в кіпрській економічній зоні Середземного моря.

Масові протестні акції опозиції почалися по всій Білорусі 9 серпня, після виборів президента, на яких переміг чинний білоруський лідер Олександр Лукашенко — за даними ЦВК, він набрав 80,1% голосів. У перші дні акції придушувалися силовиками, відносно протестувальників, не згодних з результатами, застосовували сльозогінний газ, водомети, світлошумові гранати, гумові кулі. За офіційними даними, за перші дні понад 6,7 тисячі осіб було затримано. Як повідомляло МВС республіки, в ході заворушень постраждали сотні людей, серед них понад 130 співробітників правоохоронних органів. Влада офіційно підтвердили загибель трьох учасників протесту. В даний час протестні акції тривають в різних містах Білорусі — як в будні, так і у вихідні дні. Також проходять мітинги прихильників Лукашенка.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...