США виділять понад 700 мільйонів доларів на протидію Росії

Нова стратегія контррозвідки США на 2020-2022 роки формулює п’ять завдань для неї, а першими в списку загроз називає Росію і Китай.

Документ був оприлюднений на сайті Національного центру контррозвідки і безпеки.

«Число гравців, націлених на Сполучені Штати, зростає. Росія і Китай діють по всьому світу, використовують всі інструменти національної могутності проти Сполучених Штатів і мають у своєму розпорядженні широким спектром сучасних розвідувальних можливостей», — йдеться в документі.

До іншим загрозам віднесені Куба, Іран, Північна Корея, рух «Хезболла», терористичні організації «Ісламська держава» і «Аль-Каїда», транснаціональні кримінальні організації та інші. Це перший з трьох трендів в сучасній ситуації з точки зору американської контррозвідки.

Другий тренд полягає в використанні згаданими гравцями все більш складних засобів. Увага звертається на біометричні пристрої, автономні системи, зображення з високою роздільною здатністю, просунуті системи шифрування і спостереження, а також аналізу даних. Як наголошується в документі, це відкрило нові можливості використання інформації як засобу досягнення цілей в сфері економічної безпеки і надання тиску на конкурентів.

Третій тренд — застосування згаданих засобів стосовно все більш широкого кола цілей і вразливостей. Метою іноземних розвідок, на думку авторів документа, є велика частина американських міністерств і відомств, лабораторії, фінансовий сектор, промислові підприємства і так далі. Деякі дії іноземних розвідок спрямовані на зрив функціонування критично важливої ​​інфраструктури і військових об’єктів в разі кризи, стверджується в стратегії. Громадська думка в США і у союзників теж є об’єктом іноземного впливу.

Все це загрожує підірвати військову перевагу США, в тому числі в космосі, а також «підірвати цілісність, авторитетність і автентичність американської продукції і послуг», пишуть автори стратегії. Вони формулюють п’ять цілей для контррозвідки: захищати критично важливу інфраструктуру, знижувати число загроз основним ланцюжках постачання, протидіяти експлуатації американської економіки, оберігати американську демократію від іноземного впливу і протидіяти кібер- і технічним діям іноземних розвідок.

Білий дім опублікував бюджет на 2021 фінансовий рік, в якому Китай і Росії також названі головними загрозами. Як наголошується в прес-релізі Держдепартаменту США, виконавча гілка влади має намір «вкласти $ 763,8 млн як іноземної допомоги, а також $ 24 млн в якості цільового фінансування на протидію російської дезінформації і пропаганді в Європі, Євразії та Центральної Азії».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...