США створюють технологію для знищення російських ЗРК С-400

Хоча коронавірусна пандемія COVID-19 зробила деякий негативний вплив на підрядників американської військово-промислової компанії Northrop Grumman, в цілому розробка важкого малопомітного стратегічного бомбардувальника B-21 Raider «на правильному шляху».

Так вважає глава Управління з питань оперативного потенціалу Військово-повітряних сил (ВПС ) Сполучених Штатів Ренді Уолден. Керівник відзначив, що розробка не застрахована від конструктивних недоліків, від яких тим не менш успішно позбуваються.

«Я вже розповідав про це в минулому — сьогодні ми виробляємо випробувальний літак номер один, і він вже виглядає як [справжній] літак. Гарна новина полягає в тому, що жорсткий критичний дизайн, вся складна інженерія залишилися в минулому. Тепер мова йде про фактичне виробництві літака, його розгортанні і проведенні льотних випробувань», — сказав глава Управління з питань оперативного потенціалу.

Уолден додав, що команда фахівців зараз працює над усуненням конструктивних недоліків. «Зі свого боку я хочу якомога швидше з’ясувати, в чому полягали ці конструктивні недоліки, продовжити роботу з рішенням [відповідних проблем], включити це в програму [B-21 Raider] на етапі розробки, а потім продовжити виробництво», — зазначив керівник.
інтегратори

Судячи з усього, справи з B-21 Raider йдуть непогано. За словами голови Управління з питань оперативного потенціалу, виробництво планера бомбардувальника відбувається паралельно з тестуванням програмного забезпечення (ПО) для авіоніки та інших систем випробувального зразка літака, а прогрес за програмою B-21 Raider досягається за рахунок використання гнучких інструментів розробки ПО, що дозволяють прискорити готовність відповідних систем бомбардувальника і їх інтеграцію.

Подібний підхід Northrop Grumman в розробці B-21 Raider прямо протилежний застосовувався при створенні винищувачів п’ятого покоління Lockheed Martin F-35 Lightning II, коли ВПС США в паралельних розробці і виробництві літаків бачили ризики затримок у виконанні і подорожчання відповідної програми.

Аналітик Інституту Мітчелла Марк Ганцінгер зазначає, що для «скорочення витрат і часу програма максимально використовує переваги інших проектів, зрілих технологій і навіть компонентів, розроблених для інших систем зброї. Іншими словами, на даному етапі розвитку B-21 набагато більш зрілий, ніж [було з] F-35 і програма [стратегічного бомбардувальника Northrop] B-2 [Spirit]».

«На відміну від програми F-35, я хотів би сказати, що B-21 — це швидше питання інтеграції, ніж винаходів.

Таким чином, розробка і виробництво американським військово-промисловим комплексом літаків на кшталт B-21 Raider стає рутинним і відносно недорогим заняттям, а ті держави, які до сих пір не мають у своєму розпорядженні подібних можливостей, залишаються далеко і надовго позаду».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...