США позбавили Україну військової допомоги одразу після телефонної розмови Зеленського і Трампа

США заморозили військову допомогу Україні в той же день, коли президенти Дональд Трамп і Володимир Зеленський провели телефонну розмову, що обернувся для глави Білого дому запуском процедури імпічменту.

З таким твердженням виступили члени комітету палати представників з питань бюджету, але від публікації документів вони відмовилися. Про це повідомляє видання The Hill з посиланням на конфіденційні документи бюджетного комітету палати представників.

Опублікувати відповідні документи конгресмени відмовилися, пояснивши при цьому, що можуть використовувати ці дані в майбутньому при процедурі імпічменту Трампа. Згодом стало відомо, що двоє співробітників адміністративно-бюджетного управління Білого дому пішли у відставку через «занепокоєння» і «нерозуміння причин» заморозки військової допомоги.

У документах комітету значиться, що спочатку питання про припинення допомоги обговорювалося ще на початку липня. Через пару тижнів допомога була заморожена за наказом з Білого дому.

Процедура імпічменту була запущена спікером палати представників Ненсі Пелосі 25 вересня. Це сталося після заяви голови комітету з розвідки Адама Шиффа про «тиск», яке Трамп нібито чинив на президента Володимира Зеленського.

У кінці серпня американські газети опублікували інформацію, що Трамп вимагав від Києва розслідувати справу нафтогазової компанії Burisma і сина Джо Байдена Хантера, який обіймав крісло в раді директорів компанії, в обмін на військову допомогу в розмірі $ 250 млн. Відповідну скаргу на розмову Трампа і Зеленського своєму начальству подав співробітник розвідки США, зараз його ім’я приховують в інтересах слідства. Анонім знаходиться під федеральної захистом, а прихильники американського лідера пообіцяли заплатити $ 50 тисяч за будь-яку інформацію про нього.

Якщо буде доведено, що Трамп дійсно пропонував Зеленському «угоду», це може стати формальною підставою для відставки американського президента.

Газета The Wall Street Journal повідомила кілька тижнів тому, що імпічмент Трампа підтримують 53% громадян країни. У той же час 44% американців виступає проти відставки президента. Серед прихильників Демократичної партії 88% впевнені в необхідності імпічменту, а 90% виборців-республіканців назвали процедуру помилковою.

Прагнучи спростувати скаргу Адама Шиффа на Трампа, Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського. Український і американський лідери розкритикували Францію і Німеччину за відсутність допомоги Києву. Крім того, український президент нагадав Трампу, що той зателефонував привітати його, коли він виграв президентські, а потім парламентські вибори: «Я думаю, що повинен частіше брати участь у виборах, щоб ви мені більше дзвонили і ми могли б частіше говорити по телефону». У відповідь Трамп погодився і засміявся.

Президент США регулярно заявляє, що імпічмент йому лише на руку. Крім того, на початку жовтня Трамп назвав процедуру імпічменту держпереворотом. За словами американського лідера, демократи хочуть «відібрати у людей владу і свободи». Крім того, він заявив, що імпічмент «відніме» у американців другу поправку до конституції, що гарантує право на зброю для громадян, стіну на кордоні з Мексикою і «Богом дані права».

Фото Ройтерс.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...