США позбавили українську армію фінансування

Імпічмент президенту США Дональда Трампа через тиск на Україну ніяк не вплинув на обмеження, введені проти України, на військову допомогу. Аналіз оборонного бюджету показав, що американські гроші Україна не отримає.

США спонсорували українську армію всі останні роки. Так, за останні п’ять років США виділили Україні 1,3 млрд доларів. Звичайно, велика частина цих коштів залишалася безпосередньо у США. На них закуповувалося американське озброєння, яке вже потім і поставлялося в Україну. Але навіть ця практика була заморожена при президенті Дональда Трампа.

Він призупинив фінансування української армії на більш, ніж 400 млн доларів. Формально це було зроблено через підозри в корупції, яка процвітає в Україні. Відзначимо, що Міжнародний валютний фонд зовсім недавно рівно з тих же причин призупинив виділення чергових кредитів, вважаючи, що попередні 15 млрд доларів, виділених Україні, були банально розкрадені. Правда, Демократична партія в США вважає, що таким чином Трамп хоче досягти абсолютно інших цілей. А саме натиснути на Україну і змусити її розпочати розслідування проти одного з основних претендентів на участь в президентських перегонах — Джо Байдена. Справа в тому, що його син Хантер працював в Україні, коли його батько був віце-президентом США. Вважається, що він міг покривати сина і прямо вимагав припинити розслідування проти його діяльності.

Пала представників на цій підставі винесла Трампу імпічмент. Правда, ніяких шансів відсторонення його від влади у демократів, звичайно, немає. Справа буде передана в сенат Конгресу США, де більшість у республіканців. І свого президента, до того ж вкрай популярного зараз в країні, вони не здадуть ні за яких умов.

У ніч з 20 на 21 грудня 2019 року стало відомо, що палата представників, яка прийняла оборонний бюджет США загальним розміром в 738 млрд доларів виключила з нього пункт про військову допомогу Україні на 250 млн доларів. Це було зроблено під загрозою вето бюджету з боку президента Дональда Трампа. Спочатку передбачалося, що Україна отримає 300 млн доларів, включаючи поставки крилатих ракет для системи берегової оборони і протикорабельних ракет. Таким чином, Україна другий рік поспіль залишається без підтримки. Якщо Дональд Трамп переобереться, то, можливо, Україні доведеться забути про спонсорування своєї армії з боку США.

Відзначимо, що при цьому оборонний бюджет США передбачає збільшити на 734,4 млн доларів витрати на Європейську ініціативу стримування — програму, покликану протистояти агресії з боку Росії в регіоні.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...