США посилили обмеження на експорт технологій в Росію

Влада Сполучених Штатів ввела в дію посилені експортні обмеження щодо Росії.

Відповідне повідомлення було розміщено в Федеральному реєстрі — збірці офіційних документів американського уряду — ще в квітні, рішення вступило в силу через 60 днів після публікації.

У документі Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США, що відповідає за експортний контроль, йдеться про вимоги для видачі ліцензій на експорт американської продукції подвійного і військового призначення в Росію, а також в Китай і Венесуелу.

Нове правило розширює трактування поняття «військове використання». Тепер під це визначення потрапляють всі товари, закупівля яких сприяє розробці і створенню військової продукції. На додаток до цього розширюється список продукції, для експорту якої в Китай, Росію і Венесуелу буде вимагатися ліцензія. У нього, зокрема, включені обладнання та програмне забезпечення для роботи атомних реакторів, напівпровідникові прилади, вимірювальна апаратура та інші матеріали, які, на думку американської влади, можуть використовуватися у військових цілях.

«Деякі організації в Китаї, Росії та Венесуелі намагалися обійти американське експортне регулювання та підірвати американські інтереси в цілому, так що ми будемо залишатися пильними, щоб переконатися в тому, що технології США не потрапляють не в ті руки», — пояснив міністр торгівлі Уілбур Росс , слова якого наводить прес-служба відомства.

Документ також окремо посилює вимоги для видачі ліцензій на експорт американської продукції подвійного і військового призначення в Китай. Посилена увага «до оцінки кінцевих користувачів в КНР», за версією відомства, потрібно через «повсюдного злиття цивільного та військового секторів в Китаї». Стверджується, що рішення було прийнято з метою «підтримки національної безпеки і завдань зовнішньої політики Сполучених Штатів».

У документі наголошується, що стосовно Росії і Венесуели аналогічні вимоги були введені в 2014 році. Як вказує прес-служба Міністерства торгівлі США, зміни, що стосуються КНР, внесені для того, щоб «поширити обмеження на кінцевих військових користувачів у всіх трьох країнах». Досі американські компанії могли постачати різні категорії товарів військовим структурам Китаю, якщо ці матеріали не призначалися для використання у військових цілях. Тепер і в цьому випадку їм доведеться отримувати спеціальні ліцензії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...