США попросили Росію «забратися з Близького Сходу»

США попросили Росію «забратися з Близького Сходу»

Посольство Росії в Вашингтоні відповіло Держдепартаменту США на пропозицію помічника держсекретаря Девіда Шенкера «забратися з Близького Сходу», оскільки Москва «грає в регіоні деструктивну роль».

У диппредставництві поцікавилися, на яких підставах в цій країні знаходяться США, пояснивши, що Росія, в свою чергу, отримала запрошення з боку уряду Сирії.

«Російські військові знаходяться в Сирії на запрошення уряду. У зв’язку з цим питання до пана Шенкера: на яких підставах перебувають в цій країні США? При тому що ні законна влада, ні Рада Безпеки ООН не давали санкції на розміщення там американських військ», – відреагували в посольстві Росії у Вашингтоні на коментар помічника держсекретаря США Девіда Шенкера.

Під час відеоконференції в Інституті Близького Сходу в американській столиці дипломат заявив, що Росія грає на Близькому Сході «деструктивну роль», тому вона повинна «забратися» з регіону. У своєму виступі він зазначив, що протягом останніх 45 років наріжним каменем американської політики було «тримати росіян подалі від Близького Сходу».

Шенкер також нагадав про висловлення президента США Дональда Трампа про те, що адміністрація колишнього американського лідера Барака Обами «вітала прихід Росії в Сирію». За його словами, попередня адміністрація вважала, що це «затягне російських в трясовину». Але цього не сталося. Американський дипломат переконаний, що Росія змінила хід війни в Сирії, проте в країні як і раніше діє режим Башара Асада. Успішні дії в Сирії «спонукали Росію до участі в конфлікті в Лівії», додав він. Там, як вважає Шенкер, Москва також «не грає продуктивної або стабілізуючої ролі».

Президент США Дональд Трамп вважає відправку військ на Близький Схід гіршим рішенням американської влади. «США витратили $ 8 трлн на ведення військових дій і поліцейську діяльність на Близькому Сході. Тисячі наших відмінних солдатів загинули або отримали поранення. Мільйони людей загинули на стороні», – написав ще в жовтні в Twitter господар Білого дому, нагадавши, що приводом для вторгнення американських військ до Іраку стали повідомлення про розробки там зброї масового знищення, які згодом спростували.

Трамп додав, що військові дії між різними озброєними угрупованнями «тривали на Близькому Сході сотні років» і Сполученим Штатам не потрібно було втручатися.

Держсекретар Майк Помпео, виступаючи на міністерській зустрічі антиігілівської коаліції, зазначив, що про остаточну перемогу над ІГІЛ говорити поки рано, оскільки осередки як і раніше активні в Сирії та Іраку. Російські офіційні особи не повідомляли останнім часом про будь-які серйозні інциденти за участю бойовиків на території, підконтрольній офіційному Дамаску.

На початку червня в Держдепі США заявили, що в сирійських провінціях, які контролюють урядові війська, активізувалися бойовики «Ісламської держави». При цьому підкреслювалося, що в американській зоні впливу стабільна ситуація зберігається «завдяки постійним антитерористичним операціям».

Поділитись