США можуть визнати Росію «спонсором тероризму»

У комітеті сенату США схвалили законопроект, який зобов’язує главу Держдепартаменту Майка Помпео винести ухвалу чи є Росія спонсором тероризму.

Крім того, в документі вказана можливість визнання терористичними організаціями армій самопроголошених Донецької і Луганської народних республік, в підтримці яких ініціатори законопроекту звинувачують російську владу.

У серпні минулого року сенатори в США розробили законопроект, який передбачає введення антиросійських санкцій, ініціативу висунули член Республіканської партії США Ліндсі Грем і три інших сенатора. Вони закликали американського лідера Дональда Трампа протистояти втручанню в діяльність держустанов «з боку уряду Росії або інших іноземних гравців». Крім того, вони хочуть визнати російську сторону «державою — спонсором тероризму». Згідно з документом, Росія повинна припинити підтримку сирійського лідера Башара Асада, а також «повернути Крим під контроль уряду України».

Коментуючи цю пропозицію американських сенаторів, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що «гарячі голови» в законодавчих органах різних країн іноді допускають емоційні висловлювання, які знаходяться «за межею розумного».

«Дуже багато гарячих голів працює в законодавчих органах різних країн. І, безумовно, ці голови іноді допускають дуже емоційні і знаходяться за межею розумного висловлювання. Щоразу ми уважно їх відслідковуємо і намагаємося зрозуміти, наскільки це має відношення до офіційної позиції тієї чи іншої країни», — зазначив Пєсков.

Зараз США офіційно визнали країнами-спонсорами тероризму Іран, КНДР, Сирію і Судан.

Іран був включений Держдепартаментом в список держав-спонсорів тероризму 19 січня 1984 року. Згідно зі звітом американського зовнішньополітичного відомства за 2012 рік, Ісламська республіка продовжує нарощувати терористичну активність. На думку американської сторони, Тегеран надає фінансову, матеріальну і матеріально-технічну підтримку терористичним групам бойовиків на Близькому Сході і в Центральній Азії. Корпус вартових ісламської революції називається основним органом і механізмом для підтримки терористів.
Судан був включений в список держав-спонсорів тероризму 12 серпня 1993 року. США вказують, що ряд терористичних груп продовжує діяти на території Судану і здійснювати теракти. Хартум співпрацює c Іраном і підтримує палестинське угрупування ХАМАС, заявляють в Держдепі.

Сирія була включена в список держав-спонсорів тероризму 29 грудня 1979 року. Згідно зі звітом Держдепу, незважаючи на внутрішній конфлікт, Сирія продовжує надавати підтримку міжнародному тероризму, зокрема ліванської угрупованню Хезболла і палестинським терористичним угрупованням.

20 листопада нинішнього року Трамп оголосив про рішення знову включити Північну Корею в список країн, які спонсорують тероризм. Трамп вказав, що внесення в список мало відбутися «багато років тому». Північна Корея була включена в перелік країн-спонсорів тероризму в 1988 році, проте в жовтні 2008 року державний департамент США оголосив про виключення КНДР зі списку, так як вдалося прийти до згоди з приводу проведення інспекцій північнокорейських ядерних об’єктів. В даний час проти КНДР діє повномасштабний обсяг економічних санкцій США, які підтримані і іншими членами Радбезу ООН, включаючи Росію.

Санкції, які накладає Вашингтон на країни, включені до списку спонсорів тероризму: заборона на поставки зброї, контроль за експортом товарів подвійного призначення, заборона на економічну допомогу, а також накладення різних фінансових обмежень.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Loading...