Сполучені Штати почали готувати нові санкції проти Росії

Білий дім анонсував введення нового пакету санкцій проти Росії — і зробив це через кілька днів після женевського саміту за участю Володимира Путіна і Джо Байдена.

Сполучені Штати почали готувати нові санкції проти Росії через ситуацію з блогером Олексієм Навальним. Про це в неділю заявив помічник американського лідера Джо Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван.

«Вашим глядачам важливо розуміти, що ми ввели санкції проти Росії за отруєння Олексія Навального, і ми готуємо ще один пакет санкцій, який також буде застосовуватися в зв’язку з цим», — сказав Салліван в ефірі CNN. США також продовжать вводити нові санкції проти російських компаній, які беруть участь в «Північному потоці — 2», додав він.

При цьому європейські компанії під обмеження не потрапляють. Коментар Саллівана пролунав через кілька днів після зустрічі президентів Росії і США, яку в Москві і Вашингтоні оцінили позитивно. У Женеві обом сторонам вдалося почати діалог з питань стратегічної стабільності і домовитися про взаємне повернення послів. Однак в ході прес-конференції в Женеві Володимир Путін заявляв: якщо після зустрічі Вашингтон введе санкції, це стане черговою втраченою можливістю для поліпшення відносин.

Разом з тим посол Росії в Вашингтоні Анатолій Антонов, який увечері 20 червня повертається в США, повідомив, що летить туди з оптимістичним настроєм. За словами дипломата, у нього вже заплановані зустрічі в США. Вони розпочнуться в понеділок і продовжаться на наступному тижні.

«Одна з головних наших завдань — це якнайшвидша, але головне, якісна і результативна реалізація спільної заяви двох президентів щодо стратегічної стабільності. Плануємо оперативно визначитися з американськими колегами по проведенню перших консультацій», — додав Антонов.

МЗС Росії оперативно відреагував на заяву Саллівана.

«На незаконні дії США завжди є наша закономірна відповідь. Дивно, що в Вашингтоні деяким так подобається біг з перешкодами по каруселі», — заявила офіційний представник МЗС Марія Захарова.

«Що стосується ув’язки економічного проекту, учасниками якого є приватні оператори і незалежні держави, з Навальний, то американські ідеологи викрили самі себе: вся метушня навколо отруєння їм потрібна як інструмент вирішення проблем власної неконкурентоспроможності», — додала Захарова.

«І все ж введення санкцій було очікуваним кроком з боку США, — вважає програмний директор міжнародного дискусійного клубу Валдай Іван Тимофєєв. — По-перше, тому що механізм санкцій через справу з Навальний передбачає їх введення згідно з існуючим законодавством, в тому числі — закону про хімічний і бактеріологічну зброю 1991 року. А він, у свою чергу, передбачає введення санкцій в два етапи. Перший етап вже був в березні. Другий етап планувався на початок червня. Ці санкції не були введені, але їх ніхто не відміняв. Згідно із законом президент США зобов’язаний це зробити ».

«По-друге, на прес-конференції в Женеві Байден розпочав свій виступ з того, що Навальний — це не тільки хімічна проблематика, не тільки передбачуване отруєння і можливе застосування хімічної зброї, але і проблематика прав людини. США будуть продовжувати висловлювати своє невдоволення з цієї тематики і будуть продовжувати робити ті чи інші дії. Він сам про це сказав», — нагадав експерт.

«Але я не думаю, що анонс нових санкцій якось позначиться на повернення послів. Вашингтон робить очікувані дії, які навряд чи позначаться на женевських домовленостей, що стосуються кібербезпеки і стратегічної стабільності», — припускає Тимофєєв.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...