Слухання у справі MH17 пройдуть в урізаному складі через розповсюдження вірусу nCoV

Слухання у справі MH17, заплановані на 23 березня, будуть проходити в усіченому складі через ситуацію з поширенням коронавірусу.

Про це йдеться в поширеному в повідомленні окружного суду Гааги.

Як відзначили в інстанції, суд в цілому припинив свою роботу з 17 березня по 6 квітня включно, однак розгляд ряду справ продовжиться, в тому числі і що стосується аварії Boeing на Україні в липні 2014 року. «Однак родичі, ЗМІ та інші зацікавлені сторони не зможуть стежити за слуханнями в судовому комплексі Схіпхол, з прес-центру або спеціального залу в місті Ньювегейн, — підкреслили в суді. — Сторони процесу будуть представлені в обмеженому складі: один прокурор від прокуратури, і менше адвокатів, що представляють інтереси обвинуваченого і родичів».

Трансляція засідання буде вестися онлайн. Як очікується, «суд винесе рішення по ряду зроблених раніше запитів і вимог, поданих 9-10 березня». «З огляду на заходи, прийняті для запобігання поширенню коронавірусу, ніякі інші питання не розглядатимуться 23 березня, — додали в інстанції. — Після оголошення рішень суду призупинить слухання у справі аж до 8 червня».

Пасажирський Boeing-777 компанії «Малайзійські авіалінії», який виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, розбився 17 липня 2014 року в Донецькій області України, в результаті чого загинули 298 осіб — громадяни 10 держав. Для кримінального розслідування трагедії була створена Спільна слідча група, до якої увійшли представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України. У червні 2019 року експерти заявили, що встановили групу чотирьох осіб, підозрюваних в причетності до інциденту, в яку увійшли колишній глава ополченців так званої Донецької народної республіки, якого називали міністром оборони республіки, Ігор Гіркін, відомий під псевдонімом Стрільців, і його підлеглі Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Леонід Харченко. За даними слідства, перші троє є громадянами Росії, а Харченко має громадянство України. Їх звинувачують в тому, що вони нібито займалися доставкою зенітної установки «Бук» в Україну з території Росії.

Суд над ними почався в Нідерландах 9 березня з обговорення технічних питань організації процесу. Після двох днів слухань суддя оголосив перерву до 23 березня, щоб вивчити спрямовані прокуратурою і захистом запити і вимоги. Зокрема, мова йде про запит прокуратури на проведення додаткових розслідувань щодо росіянина Олега Пулатова, пропозиції до суду встановити тимчасові рамки подачі заяви від нього для надання свідчень, про заслуховування свідків та інших організаційних моментах. З чотирьох обвинувачених трьох судитимуть заочно. Інтереси Пулатова представляє міжнародна група з двох голландських і одного російського адвоката. Всім підозрюваним пред’явлені звинувачення за двома пунктами: знищення літака і вбивство 298 пасажирів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...