Сім’ї загиблих на Євромайдані звернулися до Зеленського

Родичі українців, які загинули під час протестів на Майдані в Києві в 2014 році звернулися до президента України Володимира Зеленського. Заява опублікована в групі громадської організації «Сім’ї Небесної сотні» в Facebook.

Автори листа обурені «ознаками реваншу диктатури, які стають все більш демонстративними» в країні. «Представники колишнього «Беркута» і злочинного режиму [колишнього президента України Віктора] Януковича вже не тільки не соромляться скоєного, а й вимагають від української влади перегляду законодавства та проведення розслідування, спрямованого проти учасників Революції Гідності», — додають родичі загиблих.

Вони також висловили невдоволення тим, що їх попереднє звернення про проведення зустрічі керівництва країни з рідними Небесної сотні залишилося без уваги. 

«Ми, представники родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час подій Революції Гідності та її активних учасників, ветеранів російсько-української війни,
обурені ознаками реваншу диктатури, які стають дедалі більш демонстративними в сьогоднішній Україні. Представники колишнього «Беркуту» та злочинного режиму Януковича вже не тільки не стидаються содіяного, а наважуються вимагати від української влади перегляду законодавства і проведення розслідування, спрямованого проти учасників Революції Гідності. Діячі режиму Януковича хизуються безкарністю, дозволяють собі погрози у бік «майданівців». Дедалі частіше в українському інформаційному просторі лунають тези, витворені російською пропагандою, про «переворот», про «громадянську війну»; зневажається українська мова, культура, історія.
Нажаль, складається враження, що нинішній владі до вподоби таке демонстративне паплюження пам’яті Героїв, завдяки яким і вона, до речі, існує.
Без жодного реагування з боку влади залишилося звернення від 24 січня цього року (зареєстровано в ДБР за № 1843-20 від 24.01.2020), у якому ми просили про організацію зустрічі керівництва держави із представниками родин Героїв Небесної Сотні, постраждалими та учасниками Революції Гідності. На цій зустрічі ми сподівались обговорити та почути позицію щодо наших вимог та питань:
1. Негайного скасування наказу про призначення першим заступником директора Державного бюро розслідувань О. Бабікова;
2. Приведення закону «Про Державне бюро розслідувань» у відповідність до рішення Конституційного Суду України, зокрема щодо призначення директора ДБР;
3. Процедури формування конкурсної комісії на зрозумілих для світової та української спільноти прозорих принципах із представників зацікавлених установ, громадських та міжнародних організацій, адвокатів, що опікувались справами щодо злочинів проти учасників Революції Гідності;
4. Оголошення відкритого конкурсу на заміщення посад директора ДБР та його заступників із дотриманням усіх вимог щодо строків його оголошення, перевірки на доброчесність кандидатів тощо;
5. Надання повної інформації щодо працівників, які перейшли до структури ДБР за спрощеною процедурою, а також керівників груп слідчих і кандидатів на керівні посади у ДБР;
6. Надання переліку справ, прийнятих ДБР від Офісу Генерального прокурора, та інформації про їх стан;
7. Запровадження обов’язкової перевірки на доброчесність слідчих, що переходять до Державного бюро розслідувань з Офісу Генерального прокурора України;
8. Забезпечення неупередженого розслідування справ, пов’язаних з переслідуванням учасників Революції Гідності та інформування про його результати української та світової громадськості;
9. Законодавчої заборони включення до списків обміну, передачі іншим країнам осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів проти учасників Революції Гідності, щодо яких не було винесено судових вироків, а також тих, які не відбули визначене судом покарання.
З огляду на рішення Конституційного Суду України також хотіли би підняти питання щодо законності тимчасового виконання обов’язків Директора ДБР пані І. Венедиктовою.
Вважаємо, що дії представників влади щодо згаданих питань, а також погрози та образи на адресу учасників Революції Гідності, які безкарно звучать з боку представників режиму Януковича – призводять до знецінення здобутків Революції Гідності, паплюження пам’яті наших рідних та близьких, всіх тих, хто відстоював європейський вектор розвитку України.
На зустрічі також пропонуємо обговорити відзначення цього року на державному рівні Дня Героїв Небесної Сотні та питання створення Меморіалу Героїв Небесної Сотні на Алеї Героїв Небесної Сотні.
Нагадуємо, що День Героїв Небесної Сотні в Україні відзначається 20 лютого кожного року».

Герої Небесної сотні — це збірна назва для загиблих учасників Євромайдану. За даними українського МОЗ, за період з 30 листопада 2013 року по 14 квітня 2014 року в ході акцій протесту в Києві і в регіонах загинули 106 осіб. Велика частина людей при цьому загинула під час снайперського обстрілу на вулиці Інститутській 20 лютого.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...