Швеція визнала, що не може захистити людей похилого віку від коронавірусу

Реакція Швеції на коронавірус стосовно захисту громадян викликала деякі суперечки в суспільстві.

Коли пандемія коронавірусу пролетіла по всьому світу, а уряди намагалися вжити заходів з надзвичайних ситуацій та введення карантину, Швеція виявилася неготовою до подібних заходів, — передає CNN.

Її заходи помітно відрізнялися від її сусідів. У Швеції були відкриті більшість шкіл, ресторанів, салонів і барів. Однак уряд попросив людей утримуватися від далеких подорожей, роблячи акцент на особистій відповідальності. За даними університету Джона Хопкінса в Швеції зараз кількість загиблих у Ковіді-19 становить 4542, в Данії — 580, а в Норвегії — 237 .

«Є речі, які ми могли б зробити краще, але в цілому я думаю, що Швеція обрала правильний шлях», — заявив в середу головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл в інтерв’ю шведській газеті » Дагенс Найгер» .

Значна частина критики щодо дій Швеції була зосереджена на високих рівнях смертності в будинках пристарілих. Тегнелл визнав, що Агентство громадського здоров’я країни «не знало, що існує такий великий потенціал, аби хвороба поширилася в будинках для догляду за літніми людьми з такою кількістю смертей».

«Ми знали, що ця група у зоні ризику, і ми отримаємо багато смертей заражених на коронавірус. Але ми не знали, що хвороба проникне так легко і що поширення було таким великим», — сказав він.

Тегнелл заявив, що головна стратегія країни щодо соціального дистанціювання все ще «справно працює», і він «не бачить іншого виходу».

На прес-конференції, яка відбулася пізніше в середу, він повторив: «Ми все ще вважаємо, що наша стратегія хороша. Але завжди є вдосконалення, які можна досягти, особливо якщо оглянути назад у часі».

Він відповідав в інтерв’ю шведському радіо, яке вирішило трактувати дії уряду як визнання невдачі.

«Якби ми стикалися з тією ж хворобою, враховуючи наш досвід, я думаю, то Швеція зробила так само, як і решта світу», — сказав Тегнелл в цьому інтерв’ю.

На запитання, чи занадто багато молодих людей загинуло, він відповів: «Так, абсолютно. Про це нам доведеться думати в майбутньому, аби запобігти цьому», — пояснив він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...