Сенцов вимагає повернути Україні ядерну зброю

Режисер Олег Сенцов закликав повернути Україні ядерну зброю. Цю заяву він зробив в Страсбурзі на засіданні трьох комітетів Європарламенту.

«Раз у нас забрали Крим, потрібно повернути нашу бомбу, але це обговорювати не хочуть — обговорюють «формулу Штайнмайєра». Я вважаю, що не треба обговорювати, вона [формула] не має до ситуації жодного стосунку», — заявив українець.

На думку Сенцова, він «не розуміє і не хоче розуміти», що собою представляє «формула Штайнмайєра», «нормандський формат» і мінські угоди. Він зазначив, що ці переговори схожі на «спробу перемир’я».

«Я взагалі не хочу це обговорювати. Давайте повернемося до початку, Будапештський меморандум. Україна добровільно віддала третю за кількістю боєголовок атомну зброю на планеті», — підкреслив Сенцов. За словами режисера, українська влада зробили це «заради забезпечення безпеки в світі» і під гарантії власної незалежності і територіальної цілісності від Росії, США і Великобританії.

Сьогодні Олегу Сенцової мають вручити премію Сахарова. Ця нагорода затверджена Європарламентом в 1988 році і вручається особам, «які зробили винятковий внесок у боротьбу за права людини по всій земній кулі».

Премія названа на честь радянського правозахисника — фізика і творця водневої бомби Андрія Сахарова, якого влада СРСР переслідували за дисидентство.

Сенцов був виданий Україні 7 вересня 2019 року в рамках обміну з Росією за формулою «35 на 35». Після прильоту до Києва режисер сказав Зеленському «дякую» і висловив надію, що незабаром звільнять інших ув’язнених і вони зможуть повернутися додому. При цьому Сенцов заявив, що українська сторона і Росія не будуть в дружніх відносинах.

«Навіть після визволення останнього полоненого наша боротьба не закінчується. До перемоги ще дуже далеко», — підкреслив він.

В інтерв’ю російському письменнику Дмитру Бикову Сенцов заявляв, що Крим «безсумнівно український», а також порівнював Російську Федерацію з гітлерівським Третім Рейхом. Крім того, режисер назвав лідера українських націоналістів в 1940-х роках Степана Бандеру «одним з найбільших українців» і героєм України. Тоді ж Сенцов закликав скасувати Будапештський меморандум і повернути Києву ядерну зброю.

У 1994 році Україна, Росія, США і Великобританія підписали Будапештський меморандум — ядерні держави взяли на себе зобов’язання гарантувати безпеку і територіальну цілісність України.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...