Савченко звернулася до Лукашенка з проханням звільнити всіх ув’язнених опозиціонерів

Колишній депутат Верховної Ради України Надія Савченко опублікувала відкрите звернення до президента Білорусі Олександра Лукашенка на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, в якому попросила звільнити з ув’язнення білоруських опозиціонерів, яких назвала «в’язнями совісті».

Відзначимо, що звернення було опубліковано на трьох мовах — українською, білоруською та російською.

В ході звернення Савченко зазначила, що найвище досягнення лідера — виростити гідну заміну і вчасно передати владу.

«Мудрість і сила політика полягає також в тому, щоб уміти відповідати своїми рішеннями новим викликам часу. Білорусь буде вічно молодою країною з кожним новонародженим поколінням. Це потрібно враховувати і поважати. Найвище досягнення лідера — вміти виростити собі гідну заміну і вчасно передати владу, щоб ще встигнути проконтролювати вірність шляху в майбутнє своєї держави», — зазначила політик.

«Верх такої майстерності в державному управлінні демонстрували не всі лідери в історії людства, — продовжила колишній депутат, — На мою думку Ви на таку мудрість здатні. Це обережний і вірний шлях, яким варто пройти щоб не зруйнувати і втопити свою країну в крові. На жаль українські вожді на таку самовіддану любов до своєї країни виявилися не здатні, жоден, тому на нашій Українській Землі зараз йде війна. Я не бажаю такого шляху Білорусі, не бажаю свободи і демократії дорогою ціною, адже всі ці цінності можна здійснити і мудрішими рішеннями», — написала Савченко.

Вона також звернулася до лідера Білорусі, як «політв’язень в Росії і в Україні» з проханням звільнити з ув’язнення: Миколи Статкевича, Ольгу Ніколайчик, Володимира Дударєва, Світлану Купрєєву, Сергія Тіхановского, Дмитра Фурманова, Вергілія Ушакова, Олександра Арановича, Артема Сакова, Василя Бобровського, Володимира Науміка, Андрія Новікова, Сергія Петрухіна, Володимира Неронського, Олександра Кабанова, Володимира Цигановіча, Дмитра Козлова, Ігоря Лосика, Віктора Бабарика, Едуарда Бабарика, Івана Комара, Микиту Ємельянова, Михайла Перлинового, Павла Северинця, які за її словами, визнані білоруськими правозахисниками і світовою спільнотою «в’язнями совісті».

Нагадаємо, в Білорусі 9 серпня має відбутися основне голосування на виборах президента країни. У розпал передвиборної кампанії, зокрема, був укладений основний суперник Олександра Лукашенка на президентських виборах — Віктор Бабарика, а також його син Едуард Бабарика. Додамо, що Олександр Лукашенко обіймає посаду голови республіки з 1994 року.

Відзначимо, в Росії Надія Савченко відбувала покарання за звинуваченням у пособництві у вбивстві двох російських журналістів (влітку 2014 року) на Донбасі — Ігоря Корнелюка і Антона Волошина. У 2016 році вона була помилувана Путіним і повернулася в Україну.

В Україні в 2018 році Савченко знову була заарештована, тепер уже представниками українських правоохоронних органів. Її звинувачували в підготовці серії вибухів в будівлі українського парламенту і державного перевороту. У 2019 році вона вийшла на свободу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...